سوالات کنکور

سوالات کنکور ریاضی 1400 به همراه پاسخنامه + دانلود pdf

سلام بچه ها. امروز در خدمت شما هستیم با ادامه سری مقالات دانلود سوالات کنکور از وبسایت آموزشی درس جت و امروز قراره به سراغ کنکور 1400 رشته ریاضی بریم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

سوالات کنکور ریاضی 1400

در این پست دفترچه سوالات عمومی و اختصاصی کنکور ریاضی 1400  همراه با پاسخنامه کلیدی جهت دانلود قرار گرفته است.

دانلود سوالات کنکور ریاضی 1400 همراه با کلید اولیه

در این پست به صورت ویژه به سولات کنکور ریاضی 1400 می پردازیم .دفترچه عمومی و همچنین دفترچه اختصاصی کنکور ریاضی 1400 به همراه  پاسخنامه کلیدی جهت دانلود برای شما عزیزان قرار داده شده است. در این پست دفترچه سوالات و پاسخنامه عمومی و اختصاصی برای داوطلبان  آورده شده است.

کنکور ریاضی 1400 یکی از پنج گروه آزمایشی می باشد که در چند سال اخیر مرتبا از تعداد شرکت کننده ‌های آن کاسته شده  است. دفترچه سوالات کنکورریاضی 1400 در دو قسمت برای داوطلبان آماده می‌شود که که در جلسه کنکور در بخش نخست سوالات دفترچه عمومی کنکورریاضی 1400 در اختیار داوطلبان کنکور ریاضی قرار میگیرد . دفترچه شماره یک ( عمومی ) شامل چهار درس عمومی می باشد که این درس ها به ترتیب دفترچه شامل زبان و ادبیات فارسی ، زبان عربی ، فرهنگ و معارف اسلامی و زبان انگلیسی می باشد . دفترچه شماره دوم ( اختصاصی ) شامل پنج درس می باشد که به ترتیب قرار گیری در دفترچه سوالات کنکور تجربی 1400 شامل ریاضیات، فیزیک و شیمی است. در ادامه می توانید دفترچه سوالات کنکورریاضی 1400 با پاسخنامه کنکور ریاضی 1400 را دانلود کنید.

دانلود دفترچه سوالات عمومی و اختصاصی کنکور ریاضی 1400 

در کنکور سراسری امسال گروه ریاضی کمترین میزان داوطلب را داشت. در این بخش دفترچه سوالات کنکور ریاضی 1400  را جهت دانلود شما عزیزان قرار داده‌ایم. دفترچه سوالات عمومی ( دفترچه شماره 1) شامل 100 سوال است که داوطلبان باید در مدت 75 دقیقه بدان پاسخ دهند. پس از اتمام مهلت پاسخگویی، دفترچه سوالات تخصصی توزیع می‌شود که دواطللبان باید در مدت 175 دقیقه به 135 سوال دروس تخصصی پاسخ دهند. لازم به ذکر است که دو دفترچه سوال همراه با یک برگه پاسخنامه هستند. ساعاتی پس از برگزاری آزمون تجربی 1400 و در ساعت 14 همان روز دفترچه سوالات عمومی و اختصاصی کنکور 1400 ریاضی بر روی خروجی سایت سازمان سنجش قرار گرفت که در ادامه می توانید دفترچه سوالات عمومی و تخصصی را دانلود کنید.

دانلود سوالات عمومی کنکور ریاضی 1400

download icon - darsjet

دانلود سوالات اختصاصی کنکور ریاضی 1400 download icon - darsjet

دانلود پاسخنامه کلیدی کنکور ریاضی 1400 

در این بخش می‌توانید پاسخنامه کلیدی کنکور ریاضی 1400 را که توسط سازمان سنجش منتشر شده دانلود کنید.

دانلود پاسخنامه کلیدی کنکور ریاضی 1400 download icon - darsjet

در ادامه به بررسی هر یک از دروس در کنکور ریاضی 1400 میپردازیم:

ادبیات فارسی کنکور ریاضی 1400

زبان و ادبیات فارسی با ضریب چهار بالاترین ضریب را در میان سوالات عمومی کنکور سراسری دارد. از این رو می‌توان گفت ادبیات اثرگذارترین درس در دفترچه سوالات عمومی کنکور است. در کنکور سراسری 1400 همچون سال‌های گذشته 25 سوال از 100 سوال دروس عمومی مربوط به ادبیات است و مدت زمان تقریبی پاسخگویی بدین سوالات بنا  بر آنچه که روی دفترچه سوالات آمده 18 دقیقه است. 

درس ادبیات کنکور ریاضی از دید داوطلبان سطح قابل قبولی را داشته است و نزدیک به نیمی از داوطلبان میزان دشواری این درس را در حد انتظار ارزیابی کرده اند.

همانطور که گفته شد این درس شامل 25 سوال است که 3 سوال لغت و واژه ، 3 سوال املاء ، یک سوال تاریخ و ادبیات ، 4 سوال آرایه ، 5 دستور زبان و 9 سوال قرابت معنایی دارد.

سوالات واژگان سطح خوب و قابل انتظاری دارند و از سال پیش (کنکور 99) بخش تاریخ ادبیات یکی از چالشی ترین بخش های ادبیات را به خود اختصاص داده است به دلیل اینکه که برای پاسخگویی به آن ، داوطلبان باید اشعار و نام شعرا را حفظ باشند. همچنین آرایه های ادبی بی شک دشوار ترین مبحث ادبیات کنکور است. در این بخش تاکید بیش از حد بر روی آرایه های تشبیه ، استعاره و مجاز وجود دارد. همچنین دو سوال شمارشی مطرح شده است که باعث وقت گیر شدن این تست ها می شود. سوالات دستور زبان هم سطح خوبی دارند اما داوطلبانی که سطح متوسط یا پایین تر دارند ، وقت گیر و دشوار محسوب می شود. در این بخش هم دو سوال شمارشی مطرح شده است.در اخر سوالات قرابت معنایی است که از دید داوطلبانسطح قابل انتظاری داشته است.

سوالات کنکور هنر 1400به همراه پاسخنامه + دانلود pdf
مطالعه
مبحث سوالات تعداد سوال سطح سوالات
لغت و املاء 6 متوسط
تاریخ ادبیات 1 سخت
آرایه های ادبی 4 سخت
دستور زبان 5 متوسط
قرابت معنایی 9 متوسط

در ادامه می توانید نموداری را مشاهده کنید که میزان دشواری سوالات ادبیات کنکور ریاضی 1400 را از دید داوطلبان نشان می‌دهد.

 

دشواری ادبیات ریاضی 1400

 

زبان عربی کنکور ریاضی 1400

عربی همچون زبان انگلیسی در میان دروس عمومی ضریب دو را داراست . به طور کلی سوالات عربی کنکور را می‌توانیم به بخش‌های ترجمه ، درک مطلب، تحلیل صرفی، قواعد و ضبط الحرکات  تقسیم کنیم .

درس عربی هم دارای 25 سوال از بخش های ترجمه ، درک مطلب ، تحلیل صرفی و قواعد است. در ادامه به بررسی هر کدام از این بخش ها میپردازیم.

سوالات ترجمه : سوالات ترجمه ، سوالاتی بسیار استاندارد و خوبی هستند که به راحتی و با کمی دقت قابل پاسخگویی برای داوطلبان می باشند.

متن عربی انتخاب شده ، دشوار و کمی مفهومی است چراکه موضوعات انتزاعی و اجتماعی نسبت به موضوعات دیگر سخت تر هستند.

سوالات تحلیل صرفی هم ، سوالات نسبتا ساده و خوبی هستند که به راحتی برای داوطلبان قابل پاسخگویی اند.

دو سوال اول قواعد مربوط به لغت است و ارتباطی با قواعد ندارد. در مورد قواعد هم تاکید روی اسم تفضیل ، اعداد ، مفعول مطلق و قواعد دوازدهم است.

مبحث سوالات تعداد سوالات سطح سوالات
ترجمه و تعریب 10 ساده
درک مطلب 4 سخت
تحلیل صرفی 3 ساده
قواعد 8 متوسط

 

در ادامه نتایج نظرسنجی از دواطلبین کنکور ریاضی 1400 در خصوص سطح سوالات عربی در کنکور ریاضی را می توانید  مشاهده کنید. 

دشواری عربی ریاضی 1400

فرهنگ و معارف اسلامی کنکور ریاضی 1400

پس از بررسی 2 درس عمومی قبل برای کنکور 1400 نوبت به بررسی دینی کنکور ریاضی 1400 می‌رسد. فرهنگ و معارف اسلامی سومین درس در دفترچه سوالات عمومی کنکور ریاضی 1400 است که 25 سوال از 100 سوال عمومی بدان اختصاص دارد و مطابق با آنچه که بر روی دفترچه ذکر شده مدت زمان تقریبی پاسخگویی به سوالات آن 17 دقیقه میباشد. معارف پس ادبیات در بین درس عمومی بیشترین ضریب یعنی ضریب 3 را داراست. 

همانطور که گفتیم درس دین و زندگی هم دارای 25 سوال که 8 سوال از پایه دهم ، 8 سوال از پایه یازدهم و 9 سوال از پایه دوازدهم است.

8 سوال از آیات ، 4 سوال از احادیث ، 1 سوال ترکیبی از آیه و حدیث ، 1 سوال ترکیبی از آیه و شعر و 8 سوال از متن دروس طراحی شده است.10 سوال تک قسمتی و 15 سوال دو قسمتی طراحی شده است.

از همه دروس دوازدهم سوال طرح شده است به جز درس 10. همچنین در پایه های دهم و دوازدهم به نیمسال اول اهمیت بیشتری داده شده است.برخلاف سال های گذشته ، سوالی از بخش احکام نیامده است.

وجود تعداد بالای سوالات از آیات و احادیث نشان دهنده اهمیت این دو بخش است که باید در خواندن آن ها دقت بسیاری به عمل آید.

در ادامه نمودار نظرسنجی در خصوص سطح سوالات معارف کنکور ریاضی 1400 را می‌بینید..

دشواری معارف ریاضی 1400

زبان انگلیسی کنکور ریاضی 1400

زبان انگلیسی آخرین درس دفترچه سوالات عمومی است . از سوال 75 تا 100 دفترچه سوالات عمومی بدین درس با ضریب دو اختصاص دارد . مدت زمان پیشنهادی پاسخگویی به سوالات آن 20 دقیقه می‌باشد. 

سوالات زبان انگلیسی کنکور را می‌توان به چند دسته کلی  گرامر، لغت، درک مطلب و کلوزتست ها (close test) تقسیم کرد.درس زبان انگلیسی هم مانند دروس عمومی دیگر دارای 25 سوال از مباحث گرامر ، واژگان ، کلوزتست و درک مطلب است.

سطح بخش گرامر متوسط بوده و بیشترین سهم از کل سوالات برای پایه دوازدهم است. در بخش واژگان هم سوال چالشی وجود ندارد. البته بیشترین سهم از واژگان برای پایه دهم است. سوالات کلوزتست هم از نظر داوطلبین سطح قابل انتظاری دارند. سطح سوالات درک مطلب هم خیلی دشوار نیست.

مبحث سوالات تعداد سوالات سطح سوالات
گرامر 4 متوسط
واژگان 8 متوسط
کلوز تست 5 متوسط
درک مطلب 8 متوسط

 

در ادامه می‌توانید نموادری را مشاهده کنید که بیانگر نتایج نظر سنجی از دواطلبان کنکور ریاضی 1400 در خصوص سطح سوالات زبان کنکور ریاضی است.

دشواری زبان ریاضی 1400

ریاضیات کنکور  1400 

ریاضیات  از جمله دروس اختصاصی رشته ریاضی است که هم از نظر تعداد سوالات و هم از لحاظ مدت زمان پاسخگویی بیشترین میزان را به خود اختصاص می دهد. 55 سوال از 135 سوال تخصصی به ریاضیات اختصاص دارد که به دواطلبین پیشنهاد شده که در مدت زمان تقریبی 85 دقیقه به سوالات آن پاسخ گویند.

 به جرئت می توان گفت دشوار ترین درس در این آزمون ، درس ریاضی است که بیش از 95 درصد داوطلبان این درس را  بسیار دشوار دانسته اند.

هندسه و گسسته

تعداد سوالات هندسه و گسسته در کنکور ریاضی 1400 ، 31 سوال است که نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

سوالات 127 و 132 به مبحث قضیه بنیادی مربوط می شوند که در کتاب های نظام جدید مطرح نشده است و سوال 144 ، ترانهاده یک ماتریس است که در کتاب هندسه نظام جدید وجود ندارد!! همچنین سوال 145 درمورد مکان هندسی در فضا است ، در حالی که در کتاب فقط از مکان هندسی در صفحه صحبت شده است. سوال 142 ، سوالی ترکیبی با بردار است.

 

مبحث سوالات تعداد سوالات
ترسیم های هندسی و استدلال 1
چند ضلعی ها 1
دایره 4
تبدیل های هندسی 1
روابط طولی در مثلث 2
ماتریس 2
مقاطع مخروطی 3
بردارها 1
مبانی ریاضیات 2
آمار و احتمال 5
نظریه اعداد 6
گراف 2
ترکیبیات 3

 

حسابان

تعداد سوالات درس حسابان نسبت به سال قبل افزایش یافته است و به 24 سوال رسید که اعداد سوالات ریاضی دهم  2 سوال ، حسابان یازدهم 8 سوال و حسابان دوازدهم 14 سوال است. و ترتیب قرارگیری سوالات براساس موضوع است.در این درس 5 سوال وجود دارد که از محدوده کتاب درسی خارج می باشد!! : 106 ، 109 ، 111 ، 116 و 119.

مبحث سوالات تعداد سوالات
مجموعه، الگو و دنباله 2
مثلثات 3
معادله و نامعادله 2
تابع 1
بخش پذیری و تقسیم 1
تابع نمایی و لگاریتمی 5
حد و پیوستگی 1
حد نامتناهی و حد در بی نهایت 3
مشتق 3
کاربرد مشتق 3

در ادامه می‌توانید نموادری را مشاهده کنید که بیانگر نتایج نظر سنجی از دواطلبان کنکور ریاضی 1400 در خصوص سطح سوالات ریاضیات کنکور ریاضی است.

دشواری ریاضیات کنکور ریاضی 1400

 

 فیزیک کنکور ریاضی 1400

فیزیک  با چهل و پنج سوال و مدت زمان پیشنهادی 45 دقیقه برای پاسخگویی دومین درس در دفترچه سوالات تخصصی کنکور ریاضی 1400 است.

کنکور 1400 در درس فیزیک یک چیزی رو به داوطلبان نشان داد، اهمیت کتاب درسی و تمریناتش . چرا؟ چون 25 سوال فیزیک در کنکور ریاضی 1400 به شکل مستقیمی مشابه تمرین‌ها و مثال‌های کتاب درسی بود. پس تسلط به کتاب درسی، تمرین‌ها و مثال‌های آن را دست کم نگیرید.

درس فیزیک کنکور ریاضی 1400 ، دارای 45 سوال است.  حدود 22 درصد از فیزیک دهم ، 31 درصد از فیزیک یازدهم و 47 درصد از فیزیک دوازدهم سوال مطرح شده است. سوالاتی با محاسبات وقت گیر نسبت به کنکور 99 کمتر شده است اما تعداد سوالات ترکیبی بیشتر شده است.

در 19 سوال فیزیک کنکور 1400 از شکل و نمودار کتاب درسی سوال مطرح شده است. در مبحث گرما از دمای فارنهایت برای اولین بار در کنکور سوال آمده است.

در مبحث فیزیک اتمی همیشه بیشینه انرژی جنبشی را می خواستند اما امسال بیشینه تندی را سوال کرده اند. همچنین در سوالات آسانسور،  پیدا کردن جهت شتاب از مطالب مهم نظام جدید است. در مبحث دوازدهم 5 سوال مستقیم و غیر مستقیم از تندی متوسط آمده است.

تعداد سوالات حرکت شناسی ، دینامیک و نوسان کاهش یافته است اما تعداد سوالات فیزیک اتمی دو برابر شده است. سوالات ترمودینامیک و مغناطیس یک سوال افزایش یافته اند و از مبحث قانون ارشمیدوس و اصل برنولی سوالی طرح نشده است.

مبحث سوالات تعداد سوال سطح سوالات
حرکت بر خط راست 4 سخت
دینامیک و حرکت دایره ای 4 سخت
نوسان و موج 4 سخت
برهم کنش های موج 3 متوسط
آشنایی با فیزیک اتمی 4 ساده
آشنایی با فیزیک هسته ای 2 ساده
الکتریسیته ساکن 5 متوسط
جریان الکتریکی و مدارهای جریان مستقیم 4 متوسط
مغناطیس 3 ساده
القای الکترومغناطیسی و جریان متناوب 2 ساده
فیزیک و اندازه گیری 1 ساده
کار، انرژی و توان 1 متوسط
ویژگی های فیزیکی مواد 2 متوسط
دما و گرما 2 ساده
ترمودینامیک 4 متوسط

در نمودار زیر نتایج نظرسنجی از داوطلبین را در خصوص میزان دشواری سوالات فیزیک کنکور ریاضی 1400 را می توانید مشاهده کنید.

دشواری فیزیک ریاضی 1400

شیمی کنکور ریاضی 1400

شیمی آخرین درس از دروس اختصاصی کنکور ریاضی است با سی و پنج سوال و مدت زمان  پیشنهادی سی و پنج دقیقه ای برای پاسخگویی به سوالات آن. سوالات شیمی کنکور 1400 سروصدای زیادی به پا کرد. به نظر بیشتر داوطلبین و حتی مدرسان شیمی، تست‌های این درس در کنکور 1400 تا حدودی سخت و دشوار بود.

 البته سوالاتی ساده یا متوسط اما با محاسبات زیاد را در شیمی می‌توان در زمره سوالات سخت حساب کرد. چرا که همان‌قدر که سوالات دشوار وقت‌گیر است سوالات ساده‌ای هم که محاسبات طولانی دارد، وقت‌گیر است.

درس شیمی دارای 35 سوال است که از بین آن ها 5 سوال ترکیبی مطرح شده است و 30 سوال باقی مانده بین سه پایه تقریبا مساوی تقسیم شده است. 

تعداد سوالات شمارشی افزایش یافته و حدود 5/2 برابر شده است. سوالات شمارشی نیازمند دقت بسیار بالایی هستند و احتمال خطا در آن ها زیاد است.سوالات محاسباتی که در سال 99 ، 17 سوال بود کاهش یافته است.

4 سوال از مبحث شیمی آلی طراحی شده است که نسبت به سال گذشته 2 سوال کاهش یافته است.نکته جالب توجه در کنکور امسال ، نبودن سوال ترکیبی از هر سه پایه در این درس است.

مبحث سوالات تعداد سوالات
کیهان زادگان الفبای هستی 4
ردپای گازها در زندگی 3
آب آهنگ زندگی 4
قدر هدایای زمین را بدانیم 5
در پی غذای سالم 4
پوشاک، نیازی پایان ناپذیر 3
مولکول ها در خدمت تندرستی 4
آسایش و رفاه در سایه شیمی 3
شیمی جلوه ای از هنر ، زیبایی و ماندگاری 2
شیمی راهی به سوی آینده ای روشن تر 3

در نمودار زیر نتایج نظرسنجی از داوطلبین را در خصوص میزان دشواری سوالات شیمی کنکور ریاضی 1400 را می توانید مشاهده کنید.

دشواری شیمی ریاضی 1400

 

خب ممنون از اینکه تا اینجا با ما همراه بودید در ادامه لینک بخش سوالات کنکور رو گذاشتیم که دانلود کنید و  با حل سوالات کنکور با نحوه طرح سوالات  و  دیدگاه طراح سوالات آشنا بشید و با تسلط هر چه بیشتر سر کنکور حاضر بشید

کنکور ریاضی 98
کنکور هنر 1400
کنکور زبان 1400
کنکور ریاضی 99
کنکور ریاضی 1401
کنکور تجربی 1400
کنکور انسانی 1400

دانلود سوالات کنکور انسانی 1401 به همراه پاسخنامه
مطالعه

تیم تولید محتوای درس جت

وبسایت درس جت از به روزترین وبسایت ها و مراجع درسی قبل از دانشگاه میباشد که کار خود را از بهمن ماه سال 1400 آغاز کرد و هدف ما از تاسیس وبسایت درس جت این است که هر آنچه که یک دانش آموز کنکوری به آن نیاز دارد دارد را در این سایت به صورت کامل و با بهترین کیفیت فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا