سوالات کنکور

سوالات کنکور تجربی ۹۹ به همراه پاسخنامه + دانلود pdf

سلام. امروز در خدمت شما هستیم با ادامه سری مقالات دانلود سوالات کنکور از وبسایت آموزشی درس جت و امروز قراره به سراغ کنکور تجربی ۹۹ بریم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

دانلود سوالات کنکور تجربی ۹۹

در این پست به صورت ویژه به سولات کنکور تجربی ۹۹ می پردازیم .دفترچه عمومی و همچنین دفترچه اختصاصی کنکور تجربی ۹۹ به همراه کلید اولیه  جهت دانلود برای شما عزیزان قرار داده شده است. در این پست دفترچه سوالات و پاسخنامه عمومی و اختصاصی برای داوطلبان نظام جدید آورده شده است.

داوطلبان کنکور تجربی پس از برگزاری آزمون در انتظار انتشار سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری تجربی خود هستند . سوالات و پاسخنامه کلیدی کنکور تجربی چند روز بعد از برگزاری کنکور در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر می شود و از این طریق امکان محاسبه درصد دروس و شانس قبولی را در اختیار داوطلبان تجربی قرار می دهد .

 

داوطلبایی که می خوان کنکور سراسری تجربی شرکت کنن قبل از برگزاری آزمون سراسری پیگیر دانلود نمونه سوالات کنکور هستن . چون با دانلود این نمونه سوالات هم با روند نمونه سوالات آشنا میشن و هم می تونن به نوعی قبل شرکت تو کنکور تجربی ، سوالا رو برای خودشون شبیه سازی کنن .

دانلود نمونه سوالای کنکور تجربی ۹۹ و بررسی سوالای اون خیلی به داوطلبا کمک می کنه . اونا با بررسی هر درس می تونن خودشون رو محک بزنن و نقاط ضعف و قوتشون رو متوجه بشن . برای همین ما تو ادامه این مقاله نمونه سوالات کنکور تجربی سال ۹۹ رو با پاسخنامش گذاشتیم . پس اگه شما هم میخواین خودتون رو قبل از شرکت تو کنکور محک بزنین تا ادامه این مقاله با ما همراه باشین چون براتون یک دسترسی راحت به این نمونه سوالات گذاشتیم .

خیلی از داوطلبایی که برای کنکور تجربی حسابی خوندن برای این که دستشون بیاد که تو کدوم درسا ضعف دارن و تو کدوم درسا خوب جواب گرفتن دنبال اینن که نمونه سوالات کنکور سالای قبل رو دانلود کنن و خودشون از خودشون آزمون بگیرین جوری که انگار سر جلسه کنکور واقعی نشستن . بعدشم جوابایی که دادن رو با پاسخنامه کنکور تجربی ۹۹ مقایسه کنن .

با دانلود نمونه سوالات کنکور تجربی ۹۹ و بررسی درس به درس سوالا هم یک مقدار از استرسشونو می تونن کم کنن هم این که می تونن حواسشونو به زمان بندی هر درس بیشتر جمع کنن و ببینن آیا می تونن به هر درس طبق همون زمان بندی که داره جواب بدن . ​برای همین ما در ادامه لینک نمونه سواالای کنکور ۹۹ رو با پاسخنامه کلیدی گذاشتیم .

 

دانلود دفترچه سوالات عمومی و اختصاصی کنکور تجربی ۹۹ ( نظام جدید)

در کنکور تجربی ۹۹ تعداد ۶۳۷ هزار و ۲۴۶ داوطلب در کنکور تجربی ۹۹ شرکت ثبت نام کرده بودند. داوطلبان گروه آزمایشی تجربی در زمان برگزاری کنکور ۹۹ به دو دفترچه مختلف پاسخ داده اند . دفترچه اول شامل سوالات تخصصی و دفترچه دوم شامل سوالات دروس عمومی است .

دفترچه سوالات عمومی (دفترچه شماره یک) شامل ۱۰۰ سوال ادبیات فارسی،عربی، معارف و زبان انگلیسی است و در مجموع ۷۵ دقیقه وقت دارید که به این صد سوال پاسخ دهید. پس از آنکه مهلت ۷۵ دقیقه‌ای تمام شد. مراقبان جلسه دفترچه عمومی را از شما می‌گیرند و سپس دفترچه سوالات اختصاصی توزیع می‌شود.

دانلود سوالات کنکور دی و تیر انسانی ۱۴۰۲ + پاسخنامه
مطالعه

در دفترچه اختصاصی کنکور تجربی باید ۱۷۰ سوال از درس‌های زمین‌شناسی، ریاضی، زیست شناسی، فیزیک و شیمی را در مدت زمان ۱۷۵ دقیقه جواب دهید.

 

دانلود سوالات عمومی کنکور تجربی ۹۹ download icon - darsjet
دانلود سوالات اختصاصی کنکور تجربی ۹۹ download icon - darsjet

دانلود پاسخنامه کلیدی کنکور تجربی ۹۹ ( نظام جدید )

در این بخش می‌توانید پاسخنامه کلیدی کنکور تجربی ۹۹ را که توسط سازمان سنجش منتشر شده دانلود کنید.

دانلود پاسخنامه کلیدی کنکور تجربی ۹۹ download icon - darsjet

در ادامه به بررسی هر یک از دروس در کنکور تجربی ۹۹ نظام جدید میپردازیم:

ادبیات فارسی کنکور تجربی ۹۹ ( نظام جدید)

زبان و ادبیات فارسی با ضریب چهار بالاترین ضریب را در میان سوالات عمومی کنکور سراسری دارد. از این رو می‌توان گفت ادبیات اثرگذارترین درس در دفترچه سوالات عمومی کنکور است. در کنکور سراسری ۹۹ همچون سال‌های گذشته ۲۵ سوال از ۱۰۰ سوال دروس عمومی مربوط به ادبیات است و مدت زمان تقریبی پاسخگویی بدین سوالات ۱۸ دقیقه است. سوالات درس ادبیات کنکور به چند دسته کلی لغت و معنا، املا، تاریخ ادبیات، آرایه‌های ادبی، دستور زبان و قرابت معنایی تقسیم می شود.

 در ادامه می توانید نموداری را مشاهده کنید که میزان دشواری سوالات ادبیات کنکور تجربی ۹۹ را از دید داوطلبان کنکور نظام جدید نشان می‌دهد.

دشواری ادبیات تجربی 99

زبان عربی کنکور تجربی ۹۹ ( نظام جدید)

عربی همچون زبان انگلیسی در میان دروس عمومی ضریب دو را داراست .

به طور کلی سوالات عربی کنکور را می‌توانیم به بخش‌های ترجمه ، درک مطلب، تحلیل صرفی، قواعد و ضبط الحرکات  تقسیم کنیم.

در کنکور عربی ۹۹، ده سوال از بخش ترجمه داشتیم که نه تست آن مربوط به ترجمه عربی به فارسی بود. در تست های ترجمه معمولاً ترجمه صحیح یک جمله عربی از شما خواسته می‌شود.

در بخش درک مطلب نیز دو پاراگراف به همراه چهار سوال از آن‌ها مطرح شده بود. کلمات جدید و خارج از کتاب در متن درک مطلب بسیار کم بود و اگر به لغات کتاب های دهم تا دوازدهم خود مسلط باشید، می‌توانید به سه تست از آن چهار تست به راحتی پاسخ دهید.

سه سوال نیز به بخش تحلیل صرفی و یک سوال به ضبط الحرکات (حرکت‌گذاری) اختصاص داشت.

ضبط الحرکات تیپ تستی جدیدی است که از سال ۹۹ به سوالات کنکور اضافه شد. در این سوالات تمرکز بر روی حرکت گذاری کلمات عربی است. اگر نگاهی به تست شماره ۴۳ عربی کنکور تجربی بیاندازید، متوجه خواهید شد که منظور ازحرکت‌گذاری چیست.

نتایج نظرسنجی از دواطلبین کنکور تجربی ۹۹ در خصوص سطح سوالات عربی در کنکور تجربی (نظام جدید) را می توانید مشاهده کنید

دشواری عربی تجربی 99

دین و زندگی کنکور تجربی ۹۹ ( نظام جدید )

پس از بررسی دروس قبل نوبت به بررسی دینی کنکور تجربی ۹۹ می‌رسد. دینی سومین درس در دفترچه سوالات عمومی کنکور تجربی ۹۹ است که ۲۵ سوال از ۱۰۰ سوال عمومی بدان اختصاص دارد و مطابق با آنچه که بر روی دفترچه ذکر شده مدت زمان تقریبی پاسخگویی به سوالات آن ۱۷ دقیقه میباشد. معارف پس ادبیات در بین درس عمومی بیشترین ضریب یعنی ضریب ۳ را داراست. در ادامه نمودار نظرسنجی در خصوص سطح سوالات دینی کنکور تجربی ۹۹ را می‌بینید.

دشواری دینی تجربی 99

زبان انگلیسی کنکور تجربی ۹۹ ( نظام جدید )

زبان انگلیسی آخرین درس دفترچه سوالات عمومی است . از سوال ۷۵ تا ۱۰۰ دفترچه سوالات عمومی بدین درس با ضریب دو اختصاص دارد . مدت زمان پیشنهادی پاسخگویی به سوالات آن ۲۰ دقیقه می‌باشد.

سوالات مربوط به گرامر، لغت، درک مطلب و کلوزتست ها (close test) از انواع سوالاتی هستند که در کنکور زبان مطرح می‌شوند.

close test به آن دسته از سوالاتی گفته می‌شود که داوطلب باید جای خالی در یک متن را با لغت و یا فعل مناسب پر کند. می توان این دسته از سوالات را در دسته سوالات مربوط به لغت و یا گرامر نیز جای داد.

شش سوال گرامری در میان سوالات زبان کنکور تجربی ۹۹ به چشم می خورد. باید گفت در مقایسه با کنکور سال های قبل در سال ۹۹ سوالات گرامری بیشتری داشته ایم. سوالات گرامر ۹۹ تقریبا در سطح متوسطی بودند.

هشت سوال نیز مربوط به واژگان (vocabulary) بودند و با دانستن معنی لغات مشکلی در زدن تست ها وجود نداشت. یادتان باشد علاوه بر معنی لغات کتاب های دهم تا دوازدهم بهتر است به لغات کتاب های متوسطه اول خود نیز تسلط داشته باشید.

هرچند بیش از نود درصد لغات موجود در تست های زبان در کتاب های درسی شما آمده است، اما باید بدانید هر ساله چند کلمه نیز خارج از کتاب درسی در بین سوالات وجود دارد.

در خصوص تست های مربوط به درک مطلب نیز باید گفت که هر سال دو متن درک مطلب در سوالات زبان وجود دارد. معمولا سطح سوالات درک مطلب متوسط رو به بالا است.

در ادامه می‌توانید نموادری را مشاهده کنید که بیانگر نتایج نظر سنجی از دواطلبان کنکور تجربی ۹۹ ( نظام جدید) در خصوص سطح سوالات زبان کنکور تجربی است.

دشواری زبان تجربی 99

زمین شناسی کنکور تجربی ۹۹ ( نظام جدید )

زمین شناسی یکی از دروس اختصاصی رشته تجربی است که بیشتر داوطلبان مدت زمان کمی را به این درس اختصاص می دهند. این درس ۲۵ سوال از ۱۷۰ سوال تخصصی کنکور تجربی را به خود اختصاص می دهد که به دواطلبین پیشنهاد شده که در مدت زمان تقریبی ۲۵ دقیقه به سوالات آن پاسخ دهند.  از آنجا که زمین شناسی در زیرگروه یک که مربوط به رشته های پزشکی و دندانپزشکی می شود، ضریب صفر دارد، خیلی از دواطلبین سوالات مربوط به زمین را حل نمی کنند و زمان آن را به درس های دیگر می‌دهند. در زیرگروه دو یعنی رشته های مربوط به داروسازی و شیمی این درس ضریب یک دارد.

در ادامه می‌توانید نموادری را مشاهده کنید که بیانگر نتایج نظر سنجی از دواطلبان کنکور تجربی ۹۹ ( نظام جدید) در خصوص سطح سوالات زمین شناسی کنکور تجربی است.

دشواری زمین شناسی تجربی 99

ریاضی کنکور تجربی ۹۹ ( نظام جدید )

ریاضی با سی سوال و مدت زمان پیشنهادی ۴۷ دقیقه برای پاسخگویی دومین درس در دفترچه سوالات تخصصی کنکور تجربی ۹۹ است.در نمودار زیر نتایج نظرسنجی از داوطلبین را در خصوص میزان دشواری سوالات ریاضی کنکور تجربی ۹۹  نظام جدید را می توانید مشاهده کنید.

دشواری ریاضی تجربی 99

زیست شناسی کنکور تجربی ۹۹ ( نظام جدید )

 شاید بتوان گفت زیست شناسی از مهمترین دروس کنکور تجربی با  بیشترین تعداد سوال یعنی ۵۰ سوال از مجموع ۱۷۰ سوال اختصاصی است.  مدت زمان پیشنهادی برای پاسخ دادن به سوالات زیست ۳۶ دقیقه در نظر گرفته شده است.

سوالات زیست در کنکور تجربی۹۹ نسبت به کنکور سال های گذشته، بسیار بسیار تفاوت داشت. با بررسی هایی که انجام دادیم، متوجه شدیم که بنا به نظر بسیاری از مدرسان و مشاوران کنکوری این درس، سوال ها در آزمون امسال بیشتر از هرسال دیگری بر مبنای متن کتاب درسی بوده است.

تعداد تست های ترکیبی زیست در آزمون امسال برخلاف هرسال کم بود. تسلط کامل به خود کتاب درسی و شکل های موجود در آن را می توان کلید موفقیت در زدن تست های زیست کنکور۹۹ دانست.

در نمودارهای زیر می توانید نتایج نظرسنجی در خصوص سوالات زیست کنکور ۹۹ را مشاهده کنید.

دشواری زیست شناسی تجربی 99

فیزیک کنکور تجربی ۹۹  ( نظام جدید )

فیزیک با سی سوال و مدت زمان پیشنهادی ۷۷ دقیقه برای پاسخگویی چهارمین درس در دفترچه سوالات تخصصی کنکور تجربی ۹۹ است. در نمودار زیر نتایج نظرسنجی از داوطلبین را در خصوص سطح سوالات فیزیک کنکور تجربی ۹۹ از نظر میزان سادگی و یا سختی سوالات را می توانید مشاهده کنید.

دشواری فیزیک تجربی 99

شیمی کنکور تجربی ۹۹ ( نظام جدید )

شیمی آخرین درس از دروس اختصاصی کنکور تجربی است با ۳۰ سوال و مدت پیشنهادی۳۰ دقیقه ای برای پاسخگویی به سوالات آن.

تست های شیمی کنکور ۹۹ سروصدای زیادی کرد. به نظر بسیاری از دواطلبین تست ها شیمی۹۹ نسبت به سال های گذشته بسیار دشوارتر شده بود.

البته برخی نیز سوالات وقت گیر را در شمار سوالات سخت در نظر می گیرند. البته شاید دید غلطی هم نباشد بالاخره همان طور که سوالات سخت وقت زیادی از داوطلب می گیرد سوالات متوسط با محاسبه طولانی هم وقت زیادی می گیرد و در تست های شیمی ۹۹ سوالات وقت گیر بیشتری به چشم می آمدند.

مدرسان شیمی سوالات آزمون امسال را به این صورت درجه بندی کرده اند: ۱۰ تست ساده، ۱۴ تست متوسط و ۱۱ تست سخت.

در نمودار زیر نتایج نظرسنجی از داوطلبین را در خصوص سطح سوالات شیمی کنکور تجربی ۹۹ از نظر میزان سادگی و یا سختی سوالات را می توانید مشاهده کنید.

دشواری شیمی تجربی 99

خب ممنون از اینکه تا اینجا با ما همراه بودید در ادامه لینک بخش سوالات کنکور رو گذاشتیم که دانلود کنید و  با حل سوالات کنکور با نحوه طرح سوالات  و  دیدگاه طراح سوالات آشنا بشید و با تسلط هر چه بیشتر سر کنکور حاضر بشید

کنکور تجربی ۹۸
کنکور تجربی ۱۴۰۱
کنکور ریاضی ۹۹
کنکور انسانی ۹۹
کنکور هنر ۹۹
کنکور زبان ۹۹
کنکور تجربی ۱۴۰۰

سوالات کنکور ریاضی 99 به همراه پاسخنامه + دانلود pdf
مطالعه

تیم تولید محتوای درس جت

وبسایت درس جت از به روزترین وبسایت ها و مراجع درسی قبل از دانشگاه میباشد که کار خود را از بهمن ماه سال 1400 آغاز کرد و هدف ما از تاسیس وبسایت درس جت این است که هر آنچه که یک دانش آموز کنکوری به آن نیاز دارد دارد را در این سایت به صورت کامل و با بهترین کیفیت فراهم کنیم.

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا