مقالات انتخاب رشته کنکور

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1402

سلام. امروز در خدمت شما هستیم با ادامه سری مقالات مشاوره انتخاب رشته کنکور از وبسایت درس جت و امروز به سراغ بررسی زمان انتخاب رشته کنکور سراسری رفتیم.

پس از اعلام نتایج کنکور سراسری 1402 داوطلبانی که حداقل در یکی از گروه های آزمایشی شرکت کرده اند می توانند دفترچه راهنمای انتخاب رشته را مطالعه و رشته های مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

لازم به ذکر است تاریخ انتخاب رشته پس از زمان اعلام نتایج سراسری 1402 مشخص خواهد شد. به دلیل عدم توجه داوطلب به زمان بندی انتخاب رشته کنکور، ممکن است در دانشگاه مورد نظر قبول نشوند.

انتخاب رشته کنکور سراسری از طریق سایت sanjesh.org انجام می شود.

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1402

دفترچه انتخاب رشته کنکور 1402 نیز مدتی پس از انتشار و اعلام نتایج کنکور در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود و مطالعه کامل این دفترچه برای متقاضیان برای آگاهی از سهمیه های کنکور و شرایط انتخاب رشته ضروری است.

انتخاب رشته فقط یک بار و بعد از کنکور تیر 1402 برگزار می شود که به احتمال زیاد در نیمه دوم مرداد ماه انجام می شود.

تمدید و مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری 1402

برای داوطلبانی که در مهلت مقرر در انتخاب رشته ناموفق بوده اند، معمولاً مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 در نظر گرفته می شود. ضمناً سایر متقاضیانی که قبلاً مراحل انتخاب رشته خود را انجام داده اند می توانند در این مدت نسبت به تغییر ویرایش انتخاب رشته کنکور سراسری اقدام کنند.

مشاوره زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱

کسانی که در کنکور سراسری شرکت می کنند باید روی یک چیز تمرکز کنند. تمامی متقاضیان ورود به دانشگاه های سراسری و آزاد باید در آزمون ورودی یکسان شرکت کنند و نتایج در سایت سازمان سنجش درج می شود. البته مراحل انتخاب رشته به طور جداگانه تکمیل می شود. در نتیجه داوطلبانی که قصد ثبت نام در دانشگاه آزاد را دارند پس از دریافت کارنامه اولیه به سایت سنجش مراجعه کرده و از اخبار و اطلاعیه های مربوط به انتخاب رشته کنکور 1402 مطلع شوند. برای اطلاع از نحوه انتخاب رشته کنکور کلیک کنید.

لازم به ذکر است داوطلبان رشته داروسازی، دامپزشکی، پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه آزاد نیز باید انتخاب رشته خود را در وب سایت سازمان سنجش تکمیل کنند.

به طور قطع می توان گفت که زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 برای دانش آموزی با تجربه کمتر شاید زمان کمی برای انتخاب رشته درست و هوشمندانه باشد. داوطلبان عزیز اگر می خواهید بهترین نتیجه را داشته باشید، باید از مشاور کمک بگیرید. شما می توانید با استفاده از تجربه چندین ساله ای که مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی درس جت در انتخاب رشته در آزمون سراسری دارند، انتخاب رشته کنید، می توانید از کمک آنها استفاده کنید.

سوالات متداول

1- انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 در چه زمانی انجام می شود؟

اگرچه زمان دقیق این رویه مشخص نیست، اما به احتمال زیاد بر اساس الگوی سال های گذشته پس از کنکور در تیرماه و در مرداد 1402 انجام خواهد شد.

2- آیا مهلت مجددی جهت انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 در نظر گرفته خواهد شد؟

بله، پس از پایان دوره انتخاب رشته، به داوطلبانی که موفق نشده اند یا نیاز به ویرایش اطلاعات خود دارند، معمولاً مهلت جدیدی داده می شود.

3- انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 چگونه انجام می گیرد؟

وب سایت sanjesh.org برای فرآیند انتخاب رشته سراسری استفاده می شود و از دستورالعمل های ذکر شده در این مقاله پیروی می کند.

کارنامه سبز کنکور 1402 | دریافت کارنامه نهایی
مطالعه

تیم تولید محتوای درس جت

وبسایت درس جت از به روزترین وبسایت ها و مراجع درسی قبل از دانشگاه میباشد که کار خود را از بهمن ماه سال 1400 آغاز کرد و هدف ما از تاسیس وبسایت درس جت این است که هر آنچه که یک دانش آموز کنکوری به آن نیاز دارد دارد را در این سایت به صورت کامل و با بهترین کیفیت فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا