سوالات کنکور

دانلود سوالات کنکور تجربی ۹۸ به همراه پاسخنامه + دانلود pdf

سلام. امروز در خدمت شما هستیم با ادامه سری مقالات دانلود سوالات کنکور از وبسایت آموزشی درس جت و امروز قراره به سراغ کنکور تجربی ۹۸ بریم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

دانلود سوالات کنکور تجربی ۹۸

در این پست به صورت ویژه به سولات کنکور تجربی ۹۸ می پردازیم .دفترچه عمومی و همچنین دفترچه اختصاصی کنکور ریاضی ۹۸ به همراه کلید اولیه  جهت دانلود برای شما عزیزان قرار داده شده است. در این پست دفترچه سوالات و پاسخنامه عمومی و اختصاصی برای داوطلبان نظام جدید آورده شده است.

داوطلبان کنکور تجربی پس از برگزاری آزمون در انتظار انتشار سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری تجربی خود هستند . سوالات و پاسخنامه کلیدی کنکور تجربی چند روز بعد از برگزاری کنکور در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر می شود و از این طریق امکان محاسبه درصد دروس و شانس قبولی را در اختیار داوطلبان تجربی قرار می دهد .

 

داوطلبایی که می خوان کنکور سراسری تجربی شرکت کنن قبل از برگزاری آزمون سراسری پیگیر دانلود نمونه سوالات کنکور هستن . چون با دانلود این نمونه سوالات هم با روند نمونه سوالات آشنا میشن و هم می تونن به نوعی قبل شرکت تو کنکور تجربی ، سوالا رو برای خودشون شبیه سازی کنن .

دانلود نمونه سوالای کنکور تجربی ۹۸ و بررسی سوالای اون خیلی به داوطلبا کمک می کنه . اونا با بررسی هر درس می تونن خودشون رو محک بزنن و نقاط ضعف و قوتشون رو متوجه بشن . برای همین ما تو ادامه این مقاله نمونه سوالات کنکور تجربی سال ۹۸ رو با پاسخنامش گذاشتیم . پس اگه شما هم میخواین خودتون رو قبل از شرکت تو کنکور محک بزنین تا ادامه این مقاله با ما همراه باشین چون براتون یک دسترسی راحت به این نمونه سوالات گذاشتیم .

خیلی از داوطلبایی که برای کنکور تجربی حسابی خوندن برای این که دستشون بیاد که تو کدوم درسا ضعف دارن و تو کدوم درسا خوب جواب گرفتن دنبال اینن که نمونه سوالات کنکور سالای قبل رو دانلود کنن و خودشون از خودشون آزمون بگیرین جوری که انگار سر جلسه کنکور واقعی نشستن . بعدشم جوابایی که دادن رو با پاسخنامه کنکور تجربی ۹۸ مقایسه کنن .

با دانلود نمونه سوالات کنکور تجربی ۹۸ و بررسی درس به درس سوالا هم یک مقدار از استرسشونو می تونن کم کنن هم این که می تونن حواسشونو به زمان بندی هر درس بیشتر جمع کنن و ببینن آیا می تونن به هر درس طبق همون زمان بندی که داره جواب بدن . ​برای همین ما در ادامه لینک نمونه سواالای کنکور ۹۸ رو با پاسخنامه کلیدی گذاشتیم .

دانلود سوالات کنکور دی و تیر هنر ۱۴۰۲ + پاسخنامه
مطالعه

 

دانلود دفترچه سوالات عمومی و اختصاصی کنکور تجربی ۹۸ ( نظام جدید)

در کنکور تجربی ۹۸  تعداد ۶۳۷ هزار و ۲۴۶ داوطلب در کنکور تجربی ۹۸ شرکت ثبت نام کرده بودند. داوطلبان گروه آزمایشی تجربی در زمان برگزاری کنکور ۹۸ به دو دفترچه مختلف پاسخ داده اند . دفترچه اول شامل سوالات تخصصی و دفترچه دوم شامل سوالات دروس عمومی است .

دانلود سوالات اختصاصی کنکور تجربی ۹۸ نظام جدیدdownload icon - darsjet
دانلود سوالات عمومی کنکور تجربی ۹۸ نظام جدیدdownload icon - darsjet

دانلود پاسخنامه کلیدی کنکور تجربی ۹۸ ( نظام جدید )

در این بخش می‌توانید پاسخنامه کلیدی کنکور تجربی ۹۸ را که توسط سازمان سنجش منتشر شده دانلود کنید.

دانلود پاسخنامه کلیدی کنکور تجربی ۹۸ ( نظام جدید )download icon - darsjet

در ادامه به بررسی هر یک از دروس در کنکور تجربی ۹۸ نظام جدید میپردازیم:

ادبیات فارسی کنکور تجربی ۹۸ ( نظام جدید)

زبان و ادبیات فارسی با ضریب چهار بالاترین ضریب را در میان سوالات عمومی کنکور سراسری دارد. از این رو می‌توان گفت ادبیات اثرگذارترین درس در دفترچه سوالات عمومی کنکور است. در کنکور سراسری ۹۸ همچون سال‌های گذشته ۲۵ سوال از ۱۰۰ سوال دروس عمومی مربوط به ادبیات است و مدت زمان تقریبی پاسخگویی بدین سوالات ۱۸ دقیقه است.  در ادامه می توانید نموداری را مشاهده کنید که میزان دشواری سوالات ادبیات کنکور تجربی ۹۸ را از دید داوطلبان کنکور نظام جدید نشان می‌دهد.

دشواری ادبیات تجربی 98

زبان عربی کنکور تجربی ۹۸ ( نظام جدید)

عربی همچون زبان انگلیسی در میان دروس عمومی ضریب دو را داراست . نتایج نظرسنجی از دواطلبین کنکور تجربی ۹۸ در خصوص سطح سوالات عربی در کنکور تجربی (نظام جدید) را می توانید مشاهده کنید.

دشواری عربی تجربی 98

دین و زندگی کنکور تجربی ۹۸ ( نظام جدید )

پس از بررسی دروس قبل نوبت به بررسی دینی کنکور تجربی ۹۸ می‌رسد. دینی سومین درس در دفترچه سوالات عمومی کنکور تجربی ۹۸ است که ۲۵ سوال از ۱۰۰ سوال عمومی بدان اختصاص دارد و مطابق با آنچه که بر روی دفترچه ذکر شده مدت زمان تقریبی پاسخگویی به سوالات آن ۱۷ دقیقه میباشد. معارف پس ادبیات در بین درس عمومی بیشترین ضریب یعنی ضریب ۳ را داراست. در ادامه نمودار نظرسنجی در خصوص سطح سوالات دینی کنکور تجربی ۹۸ را می‌بینید.

دشواری دینی تجربی 98

زبان انگلیسی کنکور تجربی ۹۸ ( نظام جدید )

زبان انگلیسی آخرین درس دفترچه سوالات عمومی است . از سوال ۷۵ تا ۱۰۰ دفترچه سوالات عمومی بدین درس با ضریب دو اختصاص دارد . مدت زمان پیشنهادی پاسخگویی به سوالات آن ۲۰ دقیقه می‌باشد. در ادامه می‌توانید نموادری را مشاهده کنید که بیانگر نتایج نظر سنجی از دواطلبان کنکور تجربی ۹۸ ( نظام جدید) در خصوص سطح سوالات زبان کنکور تجربی است.

دشواری زبان تجربی 98

زمین شناسی کنکور تجربی ۹۸ ( نظام جدید )

زمین شناسی یکی از دروس اختصاصی رشته تجربی است که بیشتر داوطلبان مدت زمان کمی را به این درس اختصاص می دهند. این درس ۲۵ سوال از ۱۷۰ سوال تخصصی کنکور تجربی را به خود اختصاص می دهد که به دواطلبین پیشنهاد شده که در مدت زمان تقریبی ۲۵ دقیقه به سوالات آن پاسخ گویند. در ادامه می‌توانید نموادری را مشاهده کنید که بیانگر نتایج نظر سنجی از دواطلبان کنکور تجربی ۹۸ ( نظام جدید) در خصوص سطح سوالات زمین شناسی کنکور تجربی است.

دشواری زمین تجربی 98

ریاضی کنکور تجربی ۹۸ ( نظام جدید )

ریاضی با سی سوال و مدت زمان پیشنهادی ۴۷ دقیقه برای پاسخگویی دومین درس در دفترچه سوالات تخصصی کنکور تجربی ۹۸ است.در نمودار زیر نتایج نظرسنجی از داوطلبین را در خصوص میزان دشواری سوالات ریاضی کنکور تجربی ۹۸ نظام جدید را می توانید مشاهده کنید.

دشواری ریاضی تجربی 98

زیست شناسی کنکور تجربی ۹۸ ( نظام جدید )

 شاید بتوان گفت زیست شناسی از مهمترین دروس کنکور تجربی با  بیشترین تعداد سوال یعنی ۵۰ سوال از مجموع ۱۷۰ سوال اختصاصی است.  مدت زمان پیشنهادی برای پاسخ دادن به سوالات زیست ۳۶ دقیقه در نظر گرفته شده است. از نظر بیشتر دواطلبین سوالات زیست کنکور تجربی امسال تا حد انتظار دشوار بوده است. در نمودارهای زیر می توانید نتایج نظرسنجی در خصوص سوالات زیست کنکور ۹۸ را مشاهده کنید.

دشواری زیست 98

فیزیک کنکور تجربی ۹۸ ( نظام جدید )

فیزیک با سی سوال و مدت زمان پیشنهادی ۷۷ دقیقه برای پاسخگویی چهارمین درس در دفترچه سوالات تخصصی کنکور تجربی ۹۸ است.پاسخنامه تشریحی و کامل فیزیک کنکور تجربی ۹۸ را هم برای نظام قدیم و هم برای نظام جدید می‌توانید در ادامه دانلود کنید. در نمودار زیر نتایج نظرسنجی از داوطلبین را در خصوص سطح سوالات فیزیک کنکور تجربی ۹۸ از نظر میزان سادگی و یا سختی سوالات را می توانید مشاهده کنید.

دشواری فیزیک تجربی 98

شیمی کنکور تجربی ۹۸ ( نظام جدید )

شیمی آخرین درس از دروس اختصاصی کنکور تجربی است با ۳۰ سوال و مدت پیشنهادی۳۰ دقیقه ای برای پاسخگویی به سوالات آن. در نمودار زیر نتایج نظرسنجی از داوطلبین را در خصوص سطح سوالات شیمی کنکور تجربی ۹۸ از نظر میزان سادگی و یا سختی سوالات را می توانید مشاهده کنید.

دشواری شیمی تجربی 98

خب ممنون از اینکه تا اینجا با ما همراه بودید در ادامه لینک بخش سوالات کنکور رو گذاشتیم که دانلود کنید و  با حل سوالات کنکور با نحوه طرح سوالات  و  دیدگاه طراح سوالات آشنا بشید و با تسلط هر چه بیشتر سر کنکور حاضر بشید

کنکور ریاضی ۹۸
کنکور انسانی ۹۸
کنکور تجربی ۹۹
کنکور هنر ۹۸ 
کنکور زبان ۹۸
کنکور تجربی ۱۴۰۱
کنکور تجربی ۱۴۰۰

خوشحال خواهیم شد اگر نظرات خود را در خصوص کیفیت مطالب منتشر شده در سایت

  با ما در میان بگذارید.

نظرات و پیشنهادات شما در ارتقای مطالب سایت و بالا بردن سطح مطالب جمع‌آوری شده

بسیار اثرگذار خواهد بود.

تیم تولید محتوای درس جت

وبسایت درس جت از به روزترین وبسایت ها و مراجع درسی قبل از دانشگاه میباشد که کار خود را از بهمن ماه سال 1400 آغاز کرد و هدف ما از تاسیس وبسایت درس جت این است که هر آنچه که یک دانش آموز کنکوری به آن نیاز دارد دارد را در این سایت به صورت کامل و با بهترین کیفیت فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا