سوالات کنکور

دانلود سوالات کنکور تجربی ۱۴۰۲ دی و تیر + پاسخنامه

سوالات کنکور 1402 رشته تجربی در این صفحه برای دانش آموزان به همراه پاسخ آن قرار داده شده است. دانش آموزان کنکوری می توانند با مشاهده این سوالات، از سختی، نوع آزمون ها و پرسش های آن آگاه شده و خود را برای آن آماده کنند.

اگر شما هم جزو کسانی هستید که در رشته تجربی درس می خوانید، حتما خود را برای کنکور آماده می کنید. این آزمون یکی از مهم ترین و سرنوشت سازترین امتحاناتی است که هر دانش آموز باید به آن توجه کند. در کنار مرور مطالب و تکرار و تمرین آنها، برای آنکه بتوانید برای چنین آزمونی آمادگی بالایی داشته باشید، لازم است نمونه سوالاتی که مشابه آن هستند را مطالعه کرده و تلاش کنید با سبک سوالات آن آشنا شوید.

یکی از بهترین منابع برای انجام چنین کاری، سوالات کنکور 1402 رشته تجربی است که در این بخش می خواهیم آنها را برای شما داوطلبان عزیز ارائه کنیم. این آزمون توسط تیم طراح سوالات کنکوری ساخته شده است و می تواند شما را با نوع سوالات، راه حل ها و سختی آن به خوبی آشنا کند.

دانلود سوالات کنکور دی ماه و تیر ماه تجربی۱۴۰۲ با پاسخنامه

سوالات کنکور 1402 رشته تجربی با توجه به تغییراتی که در کنکور سراسری امسال رخ داده است، سریع تر از گذشته در دسترس قرار دارد. همانطور که می دانید، کنکور از سال 1402 به بعد، به صورت دو بار در سال برگزار می شود. دانش آموزان می توانند با شرکت در هردو آزمون، آمادگی خود را برای این آزمون بالاتر برده و در نهایت، نمره بالاتری که در هر آزمون دریافت کرده اند، درنظر گرفته می شود.

سوالات کنکور تجربی 1402 از منابع خاصی تشکیل شده است که شامل موارد زیر می باشند:

  • سوالات عمومی: از سال 1402 به بعد، تغییراتی در کنکور اعمال شده است که از آن جمله می توان به حذف دروس عمومی، تغییر ضرایب و شیوه برگزاری آزمون ها و زیر گروه ها اشاره کرد. بنابراین دانش آموزان دیگر نیازی به حل سوالات عمومی نداشته و می توانند از آنها با توجه به سابقه تحصیلی خود استفاده کنند.
  • سوالات تخصصی: اصلی ترین سوالاتی که برای کنکور ارائه می شود، شامل سوالات تخصصی هستند که شامل 5 درس می باشند. این دروس شامل زمین شناسی، زیست شناسی، ریاضیات، فیزیک و شیمی است.
سوالات کنکور ریاضی سال 98 به همراه پاسخنامه + pdf
مطالعه

دانلود دفترچه سوالات کنکور دی ماه تجربی ۱۴۰۲ با پاسخنامه

برای دانلود سوالات کنکور 1402 رشته تجربی که در نوبت دی ماه برگزار شده است، فایل PDF این سوالات در ادامه ارائه شده اند. قابل ذکر است که این فایل ها از سوی سازمان سنجش ارائه نشده اند ولی داوطلبان می توانند با توجه به دفترچه سوالات خاص خود، کلید سوالات دفترچه خود را در سایت سنجش مشاهده کنند. شما داوطلبان عزیز می توانید برای دریافت این فایل ها از لینک زیر اقدام کنید:

دانلود دفترچه سوالات کنکور تجربی ۱۴۰۲ نوبت اول دی ماه
سوالات کنکور داخل کشور سوالات کنکور خارج از کشور
سوالات اختصاصی دفترچه اول (زیست شناسی) سوالات اختصاصی دفترچه اول (زیست شناسی)
سوالات اختصاصی دفترچه دوم (فیزیک و شیمی) سوالات اختصاصی دفترچه اول (فیزیک و شیمی)
سوالات اختصاصی دفترچه سوم (ریاضی و زمین شناسی) سوالات اختصاصی دفترچه سوم (ریاضی و زمین شناسی)
سوالات اختصاصی بهیاری سوالات اختصاصی بهیاری

لینک دانلود پاسخنامه کنکور تجربی ۱۴۰۲

برای آنکه بتوانید سوالات کنکور 1402 رشته تجربی را استفاده کنید، می بایست این سوالات را از وب سایت سازمان سنجش دریافت کنید. با این حال، بنابر رویه ای که این سازمان در پیش گرفته است، شما نمی توانید سوالات آزمون کنکور سال 1402 را از سایت سنجش بیابید و احتمال آنکه این سوالات در مرداد ماه منتشر شوند وجود دارد. ما در این صفحه، نمونه سوالات این آزمون را به صورت تصویر برداری شده قرار داده‌ایم که می‌توانید آنها را از لینک زیر دریافت نمایید.

کلید سوالات کنکور تجربی ۱۴۰۲ نوبت اول
پاسخنامه سوالات کنکور تجربی 1402 نوبت اول دی ماه
دانلود پاسخنامه کنکور تجربی 1402 دی ماه داخل کشور
دانلود پاسخنامه کنکور تجربی 1402 دی ماه خارج کشور

اعتراض به سوالات کنکور تجربی 1402

در صورتی که دانش آموزان پس از انتشار کلید، ابهاماتی را در سوالات کنکوری مشاهده کرده باشند، می توانند آن را از طریق سایت سنجش به اطلاع مسئولین برسانند. برای انجام چنین کاری، می توانید به این لینک مراجعه کرده و با ثبت نام در سایت، درج نام آزمون و درخواست خود، آن را پیگیری کنید.

جمع بندی

دانش آموزان کنکوری در هر رشته ای که حضور دارند، باید یکبار اقدام به مرور سوالات و پاسخ های آزمون کنکور سال های گذشته بنمایند. یکی از بهترین منابع برای انجام چنین کاری، کنکور سال 1402 در نوبت دی ماه است که جدیدترین و نزدیک ترین منبع سوالی را برای کنکور نوبت دوم در تیر ماه ارائه خواهد کرد.

سوالات کنکور ریاضی 99 به همراه پاسخنامه + دانلود pdf
مطالعه

سوالات متداول

  • آیا امکان ثبت اعتراض به سوالات و پاسخنامه کنکور تجربی 1402 وجود دارد؟

بله پس از انتشار سوالات و پاسخنامه آن ها، سازمان سنجش مهلتی را برای ثبت اعتراض در مورد سوالات و پاسخنامه آن ها در نظر می گیرد. در این زمان می توانید به سایت سنجش مراجعه کنید و اعتراض خود را ثبت نمایید.

  • پاسخنامه و سوالات کنکور 1402 چه زمانی منتشر می شوند؟

سوالات کنکور تجربی 1402 معمولا یک ساعت پس از برگزاری کنکور و اتمام آن و پاسخنامه کنکور نیز معمولا چند روز پس از برگزاری کنکور منتشر می گردد.

تیم تولید محتوای درس جت

وبسایت درس جت از به روزترین وبسایت ها و مراجع درسی قبل از دانشگاه میباشد که کار خود را از بهمن ماه سال 1400 آغاز کرد و هدف ما از تاسیس وبسایت درس جت این است که هر آنچه که یک دانش آموز کنکوری به آن نیاز دارد دارد را در این سایت به صورت کامل و با بهترین کیفیت فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا