سوالات کنکور

سوالات کنکور انسانی ۹۹ به همراه پاسخنامه + دانلود pdf

سلام. امروز در خدمت شما هستیم با ادامه سری مقالات دانلود سوالات کنکور از وبسایت آموزشی درس جت و امروز قراره به سراغ کنکور انسانی ۹۹ بریم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

دانلود سوالات کنکور انسانی ۹۹

در این پست به صورت ویژه به سولات کنکور انسانی ۹۹ می پردازیم .دفترچه عمومی و همچنین دفترچه اختصاصی کنکور انسانی ۹۹ به همراه کلید اولیه  جهت دانلود برای شما عزیزان قرار داده شده است. در این پست دفترچه سوالات و پاسخنامه عمومی و اختصاصی برای داوطلبان نظام جدید آورده شده است.

داوطلبان کنکور انسانی پس از برگزاری آزمون در انتظار انتشار سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری انسانی خود هستند . سوالات و پاسخنامه کلیدی کنکور انسانی چند روز بعد از برگزاری کنکور در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر می شود و از این طریق امکان محاسبه درصد دروس و شانس قبولی را در اختیار داوطلبان انسانی قرار می دهد .

 

داوطلبایی که می خوان کنکور سراسری انسانی شرکت کنن قبل از برگزاری آزمون سراسری پیگیر دانلود نمونه سوالات کنکور هستن . چون با دانلود این نمونه سوالات هم با روند نمونه سوالات آشنا میشن و هم می تونن به نوعی قبل شرکت تو کنکور انسانی ، سوالا رو برای خودشون شبیه سازی کنن .

دانلود نمونه سوالای کنکور انسانی ۹۹ و بررسی سوالای اون خیلی به داوطلبا کمک می کنه . اونا با بررسی هر درس می تونن خودشون رو محک بزنن و نقاط ضعف و قوتشون رو متوجه بشن . برای همین ما تو ادامه این مقاله نمونه سوالات کنکور انسانی سال ۹۹ رو با پاسخنامش گذاشتیم . پس اگه شما هم میخواین خودتون رو قبل از شرکت تو کنکور محک بزنین تا ادامه این مقاله با ما همراه باشین چون براتون یک دسترسی راحت به این نمونه سوالات گذاشتیم .

خیلی از داوطلبایی که برای کنکور انسانی حسابی خوندن برای این که دستشون بیاد که تو کدوم درسا ضعف دارن و تو کدوم درسا خوب جواب گرفتن دنبال اینن که نمونه سوالات کنکور سالای قبل رو دانلود کنن و خودشون از خودشون آزمون بگیرین جوری که انگار سر جلسه کنکور واقعی نشستن . بعدشم جوابایی که دادن رو با پاسخنامه کنکور انسانی ۹۹ مقایسه کنن .

با دانلود نمونه سوالات کنکور انسانی ۹۹ و بررسی درس به درس سوالا هم یک مقدار از استرسشونو می تونن کم کنن هم این که می تونن حواسشونو به زمان بندی هر درس بیشتر جمع کنن و ببینن آیا می تونن به هر درس طبق همون زمان بندی که داره جواب بدن . ​برای همین ما در ادامه لینک نمونه سواالای کنکور ۹۹ رو با پاسخنامه کلیدی گذاشتیم .

 

کنکور انسانی ۹۹ یکی از پنج گروه آزمایشی می باشد که در چند سال اخیر مرتبا از تعداد شرکت کننده ‌های آن کاسته شده  است. دفترچه سوالات کنکورانسانی ۹۹ در دو قسمت برای داوطلبان آماده می‌شود که که در جلسه کنکور در بخش نخست سوالات دفترچه عمومی کنکورانسانی ۹۹ در اختیار داوطلبان کنکور انسانی قرار میگیرد . دفترچه شماره یک ( عمومی ) شامل چهار درس عمومی می باشد که این درس ها به ترتیب دفترچه شامل زبان و ادبیات فارسی ، زبان عربی ، فرهنگ و معارف اسلامی و زبان انگلیسی می باشد . دفترچه شماره دوم ( اختصاصی ) شامل پنج درس می باشد که به ترتیب قرار گیری در دفترچه سوالات کنکور انسانی ۹۹ شامل ریاضی،اقتصاد،زبان و ادبیات فارسی،زبان عربی، تاریخ،جغرافیا، علوم اجتماعی، فلسفه و منطق و روانشناسی است.

 

دانلود دفترچه سوالات عمومی و اختصاصی کنکور انسانی ۹۹ ( نظام جدید)

کنکور انسانی ۹۹ با رقابت بین بیش ۲۸۲ هزار داوطلب برگزار شده است. دفترچه سوالات عمومی ( دفترچه شماره ۱) شامل ۱۰۰ سوال است که داوطلبان باید در مدت ۷۵ دقیقه بدان پاسخ دهند. پس از اتمام مهلت پاسخگویی، دفترچه سوالات تخصصی توزیع می‌شود که دواطللبان باید در مدت ۱۶۵ دقیقه به ۱۸۰ سوال دروس تخصصی پاسخ دهند. لازم به ذکر است دو دفترچه سوال همراه با یک برگه پاسخنامه هستند.

در دفترچه سوالات عمومی کنکور انسانی باید به صد سوال از ادبیات فارسی،عربی، معارف و زبان انگلیسی جواب دهید و در مجموع ۷۵ دقیقه برای پاسخ‌گویی به این سوالات زمان دارید.

پس از آنکه مهلت ۷۵ دقیقه‌ای تمام شد. مراقبان جلسه دفترچه عمومی را از شما می‌گیرند و سپس دفترچه سوالات اختصاصی (دفترچه شماره دو) توزیع می‌شود.

دفترچه اختصاصی کنکور انسانی (دفترچه شماره دو) شامل ۱۸۰ سوال از درس‌های ریاضی، اقتصاد، زبان و ادبیات فارسی، عربی، تاریخ، جغرافیا، علوم اجتماعی، فلسفه و منطق و روانشناسی است. به شما ۱۶۵ دقیقه مهلت داده می‌شود تا به این ۱۸۰ سوال پاسخ دهید.

ساعاتی پس از برگزاری آزمون انسانی ۹۹ و در ساعت ۱۴ همان روز دفترچه سوالات عمومی و اختصاصی کنکور ۹۹ انسانی بر روی خروجی سایت سازمان سنجش قرار گرفت که در ادامه می توانید دفترچه سوالات عمومی و تخصصی را برای نظام آموزشی ( نظام جدید) دانلود کنید.

دانلود سوالات اختصاصی کنکور انسانی ۹۹ download icon - darsjet
دانلود سوالات عمومی کنکور انسانی ۹۹ download icon - darsjet

دانلود پاسخنامه کلیدی کنکور انسانی ۹۹ ( نظام جدید )

دانلود پاسخنامه کلیدی کنکور انسانی ۹۹ ( نظام جدید )download icon - darsjet

در ادامه به بررسی هر یک از دروس در کنکور انسانی ۹۹ نظام جدید میپردازیم:

 

ادبیات عمومی کنکور انسانی ۹۹ ( نظام جدید )

زبان و ادبیات فارسی با ضریب چهار بالاترین ضریب را در میان سوالات عمومی کنکور سراسری دارد. از این رو می‌توان گفت ادبیات اثرگذارترین درس در دفترچه سوالات عمومی کنکور است. در کنکور سراسری ۹۹ همچون سال‌های گذشته ۲۵ سوال از ۱۰۰ سوال دروس عمومی مربوط به ادبیات است و مدت زمان تقریبی پاسخگویی بدین سوالات بنا  بر آنچه که روی دفترچه سوالات آمده ۱۸ دقیقه است.

سوالات ادبیات در کنکور انسانی ۹۹ نسبت به سال‌های گذشته سخت‌تر بود به خصوص سوالات مربوط به بخش‌های تاریخ ادبیات و قرابت معنایی. به طور معمول هرسال، نه تست از قرابت معنایی مطرح می‌شود. تسلط به تست‌های قرابت معنایی با تمرین و تکرار زیاد امکان‌پذیر است.

به طور کلی سوالات ادبیات به جند دسته کلی لغت و املا، آرایه‌های ادبی، تاریخ ادبیات، دستور زبان و قرابت معنایی تقسیم می‌شود.

در ادامه می توانید نموداری را مشاهده کنید که میزان دشواری سوالات ادبیات عمومی کنکور انسانی ۹۹ را از دید داوطلبان نشان می‌دهد.

 

ادبیات عمومی انسانی 99

 

عربی عمومی کنکور انسانی ۹۹ ( نظام جدید )

در ادامه این پست پاسخنامه تشریحی عربی عمومی کنکور انسانی ۹۹ را برای داوطلبان آماده کرده‌ایم . عربی همچون زبان انگلیسی در میان دروس عمومی ضریب دو را داراست .

در تست‌های عربی عمومی کنکور ۹۹ انسانی، تست‌های مربوط به ترجمه بیش از هر نوع تست دیگری به چشم می آمد. از مجموع بیست و پنج سوال عربی عمومی، ده سوال از نوع ترجمه بودند. در تست‌های ترجمه، عموما ترجمه صحیح یک جمله یا عبارت عربی از داوطلب خواسته می‌شود.

سوالات مربوط به ترجمه در کنکور انسانی ۹۹ به نسبت سوالات دشواری بودند. بعد از ترجمه، سوالات مربوط به قواعد تعداد بیشتری تست را به خود اختصاص می‌دادند. برای تسلط به تست‌های قواعد، خواندن دقیق تمرین‌ها و مثال‌های خود کتاب درسی را از قلم نیاندازید.

نتایج نظرسنجی از دواطلبین کنکور انسانی ۹۹ در خصوص سطح سوالات عربی در کنکور انسانی (نظام جدید) را می توانید به صورت نمودار مشاهده کنید. 

 

عربی عمومی انسانی 99

 

 

فرهنگ و معارف اسلامی کنکور انسانی ۹۹ ( نظام جدید )

دینی سومین درس در دفترچه سوالات عمومی کنکور انسانی ۹۹ است که ۲۵ سوال از ۱۰۰ سوال عمومی بدان اختصاص دارد و مطابق با آنچه که بر روی دفترچه ذکر شده مدت زمان تقریبی پاسخگویی به سوالات آن ۱۷ دقیقه میباشد. معارف پس ادبیات در بین درس عمومی بیشترین ضریب یعنی ضریب ۳ را داراست.

آیات و احادیث عمده تست‌های دین و زندگی را به خود اختصاص می‌دهند. چهارده تست از مجموع بیست و پنج تست دینی از کنکور انسانی ۹۹ از آیات و احادیث بود.

سایر سوالات نیز سوالاتی متن محور بودند. منظور از متن محور بودن این نیست که دقیقا همان جملات کتاب به شما در حل تست‌ها کمک کند، بلکه باید مفهوم و برداشت صحیحی از متن کتاب های دین وزندگی داشته باشید.

در ادامه نمودار نظرسنجی در خصوص سطح سوالات دینی کنکور انسانی ۹۹ را می‌بینید.

 

معارف انسانی 99

 

زبان انگلیسی کنکور انسانی ۹۹ ( نظام جدید )

زبان انگلیسی آخرین درس دفترچه سوالات عمومی است . از سوال ۷۵ تا ۱۰۰ دفترچه سوالات عمومی بدین درس با ضریب دو اختصاص دارد . مدت زمان پیشنهادی پاسخگویی به سوالات آن ۲۰ دقیقه می‌باشد.

سوالات مربوط به گرامر، لغت، درک مطلب و کلوزتست ها (close test) از انواع سوالاتی هستند که در کنکور زبان مطرح می‌شوند.

close test به آن دسته از سوالاتی گفته می‌شود که داوطلب باید جای خالی در یک متن را با لغت و یا فعل مناسب پر کند. می توان این دسته از سوالات را در دسته سوالات مربوط به لغت و یا گرامر نیز جای داد.

در ادامه می‌توانید نموادری را مشاهده کنید که بیانگر نتایج نظر سنجی از دواطلبان کنکور انسانی ۹۹ (نظام جدید) در خصوص سطح سوالات زبان کنکور انسانی است. 

 

زبان انگلیسی انسانی 99

 

ریاضی کنکور انسانی ۹۹ ( نظام جدید )

ریاضی اولین درس از دفترچه سوالات تخصصی کنکور انسانی است . این درس ۲۰ سوال از ۱۸۰ سوال تخصصی کنکور انسانی را به خود اختصاص می دهد که به دواطلبین پیشنهاد شده که در مدت زمان تقریبی ۲۵ دقیقه به سوالات آن پاسخ گویند.هرچند بسیاری از داوطلبان سوالات ریاضی کنکور انسانی ۹۹ را فراتز از حد انتظار سخت دانسته‌اند اما باید بگوییم از نظر مدرسین سوالات ریاضی در سال ۹۹ با سال‌های گذشته از این نظر چندان تفاوتی نداشته است.

 

ریاضی انسانی 99

 

اقتصاد کنکور انسانی ۹۹ ( نظام جدید )

اقتصاد با ۱۵ سوال و مدت زمان پیشنهادی ۱۰ دقیقه برای پاسخگویی دومین درس در دفترچه سوالات تخصصی کنکور انسانی ۹۹ است.

اقتصاد همچون ریاضی درسی است که خیلی به مذاق داوطلبین کنکور این رشته خوش نمی‌آید، اما یادتان باشد تک تک درس‌ها و تک تک تست‌های آزمون بر روی رتبه شما اثر گذار است، پس هیچ درسی را دست‌کم نگیرید.

سوالات درس اقتصاد به دو دسته کلی تست‌های محاسباتی و تست‌های حفظی و مفهومی تقسیم می‌شوند. می‌توانیم این نوید را به شما بدهیم که تست‌های محاسباتی اقتصاد بسیار مشابه هستند. بنابراین با تمرین و زدن تست زیاد در این درس می‌توانید درصد قابل قبولی کسب کنید.

در نمودار زیر نتایج نظرسنجی از داوطلبین را در خصوص میزان دشواری سوالات اقتصاد کنکور انسانی ۹۹ می توانید مشاهده کنید.

 

اقتصاد انسانی 99

 

ادبیات اختصاصی کنکور انسانی ۹۹ ( نظام جدید )

 ادبیات اختصاصی از جمله مهمترین دروس کنکور انسانی است که بیشترین تعداد سوال یعنی ۳۰ سوال با مدت زمان پیشنهادی ۳۰ دقیقه برای پاسخگویی بدان را به خود اختصاص می‌دهد.

سوالات ادبیات کنکور انسانی در دفترچه عمومی بر مبنای کتاب زبان و ادبیات فارسی مطرح می‌شود در حالی که سوالات ادبیات  دفترچه اختصاصی بر مبنای کتاب علوم و فنون ادبی طرح می‌شوند. هر چند این دو درس کاملاً جدا از هم نیستند.

تست‌های ادبیات اختصاصی همان دسته‌بندی ادبیات عمومی را دارند با این تفاوت که در اینجا عروض و قافیه اضافه می‌شود اما در عوضی تستی از دستور زبان نداریم. 

  در نمودارهای زیر می توانید نتایج نظرسنجی در خصوص سوالات ادبیات اختصاصی کنکور انسانی ۹۹ را مشاهده کنید.

 

ادبیات تخصصی انسانی 99

 

عربی اختصاصی کنکور انسانی ۹۹ ( نظام جدید )

عربی با ۲۰ سوال سوال و مدت زمان پیشنهادی ۲۰ دقیقه برای پاسخگویی چهارمین درس در دفترچه سوالات تخصصی کنکور انسانی ۹۹ است.

هرچند دانش‌آموزان رشته انسانی تنها یک کتاب درسی عربی دارند اما باید در دو بخش جداگانه به سوالات این درس پاسخ دهند؛ یکبار در دفترچه سوالات عمومی و باردیگر در دفترچه سوالات اختصاصی کنکور. 

سوالات عمومی عربی برای دانش‌آموزان انسانی به نسبت ساده‌تر است اما سوالات عربی اختصاصی دشوارتر است و پیچیدگی بیشتری دارد.

در نمودار زیر نتایج نظرسنجی از داوطلبین را در خصوص سطح سوالات عربی کنکور انسانی ۹۹ از نظر میزان سادگی و یا سختی سوالات را می توانید مشاهده کنید.

 

عربی اختصاصی انسانی 99

 

تاریخ و جغرافیا کنکور انسانی ۹۹ ( نظام جدید )

تاریخ و جغرافیا در کنکور انسانی ۹۹ هر یک شامل ۱۵ سوال و در مجموع ۳۰ سوال می باشند که مدت زمان پیشنهادی برای پاسخگویی به سوالات این دو درس در مجموع برابر با ۲۵ دقیقه پیشنهاد شده است

تاریخ و جغرافیا در کنکور انسانی هر کدام ۱۵ سوال و در مجموع سی سوال دارند. مهلت پیشنهادی به مجموع سوالات این دو درس نیز ۲۵ دقیقه است.

تست‌های تاریخ نسبت به آزمون سال گذشته تفاوت چندانی نداشت اما در مورد جغرافیا اینگونه نبود. به نظر بسیاری از دواطلبین سوالات جغرافیا ۹۹ سخت بود هرچند که تمام تست‌های این درس در محدوده کتاب درسی بود. 

. در نمودار زیر نتایج نظرسنجی از داوطلبین را در خصوص سطح سوالات تاریخ و جغرافیا کنکور انسانی ۹۹ از نظر میزان سادگی و یا سختی سوالات را می توانید مشاهده کنید.

 

تاریخ و جغرافیا انسانی 99

 

علوم اجتماعی کنکور انسانی ۹۹ ( نظام جدید )

جامعه شناسی کنکور انسانی ۹۹ شامل ۲۰ سوال بوده است و مطابق با آنچه در دفترچه ذکر شده ۱۵ دقیقه برای پاسخگویی به سوالات آن پیشنهاد شده است.

اگر فکر می‌کنید علوم اجتماعی درسی حفظی است باید بگوییم که کاملاً اشتباه می‌کنید. این درس را باید بفهمید، سوالات مربوط به این درس در کنکور نیز بیشتر سوالاتی مفهومی هستند.

خواندن سطحی و یا حفظ مطالب کتاب بدون فهم آن‌ها در زدن تست‌های این درس به شما کمکی نخواهد کرد. زدن تست‌های زیاد و تمرین مکرر باعث تسلط بیشر شما بر سوالات جامعه شناسی خواهد بود.

  در نمودار زیر نتایج نظر سنجی از دواطلبین نظام جدید کنکور انسانی ۹۹ را در خصوص سطح سوالات علوم اجتماعی کنکور انسانی ۹۹ را مشاهد می‌کنید. 

 

علوم اجتماعی انسانی 99

 

فلسفه و منطق کنکور انسانی ۹۹ ( نظام جدید )

فلسفه و منطق از جمله دروس تخصصی کنکور انسانی ۹۹ با ۲۵سوال و مدت زمان پاسخگویی ۲۵ دقیقه می باشد.

فلسفه و منطق در کنکور انسانی از هم تفکیک نشده‌اند اما سوالات مربوط به هر درس پشت‌ سرهم است. در ابتدا با نه سوال از منطق مواجه می‌شوید و بعد ۱۶ سوال از فلسفه را دارید.

به طور کلی سوالات منطق را می‌توان به نوعی درک مطلب دانست. عبارتی بیان می‌شود و سپس قدرت تشخیص شما و برداشتتان از آن عبارت و یا مثال‌هایش سنجش می‌شود.

نمودار زیر به ترتیب سطح سوالات فلسفه و منطق کنکور انسانی ۹۹ را از دید دواطلبین نظام جدید آموزشی نشان می‌دهد.

 

فلسفه منطق انسانی 99

 

روانشناسی کنکور انسانی ۹۹ ( نظام جدید )

روان شناسی آخرین درس از دفترچه تخصصی کنکور انسانی است با مجموع ۲۰ سوال که ۱۵ دقیقه برای پاسخگویی به سوالات آن لحاظ شده است. البته این مدت زمان پیشنهادی است.به نظر بسیاری از متقاضیان و مشاوران رشته انسانی، سوالات روانشناسی کنکور انسانی ۹۹ نسبت به سایر درس‌های این رشته ساده‌تر بودند. به طوری که با تسلط نسبی به کتاب می‌شد به راحتی درصد قابل قبولی را در آزمون کسب کرد. نمودار زیر به ترتیب سطح سوالات روان شناسی کنکور انسانی ۹۹ را از دید دواطلبین نظام جدید آموزشی نشان می‌دهد.

 

روانشناسی انسانی 99

 

خب ممنون از اینکه تا اینجا با ما همراه بودید در ادامه لینک بخش سوالات کنکور رو گذاشتیم که دانلود کنید و  با حل سوالات کنکور با نحوه طرح سوالات  و  دیدگاه طراح سوالات آشنا بشید و با تسلط هر چه بیشتر سر کنکور حاضر بشید

 

 کنکور انسانی ۹۸
کنکور تجربی ۹۹
کنکور ریاضی ۹۹
کنکور انسانی ۱۴۰۱
کنکور هنر ۹۹
کنکور زبان ۹۹
کنکور انسانی ۱۴۰۰

سوالات کنکور تجربی 99 به همراه پاسخنامه + دانلود pdf
مطالعه

تیم تولید محتوای درس جت

وبسایت درس جت از به روزترین وبسایت ها و مراجع درسی قبل از دانشگاه میباشد که کار خود را از بهمن ماه سال 1400 آغاز کرد و هدف ما از تاسیس وبسایت درس جت این است که هر آنچه که یک دانش آموز کنکوری به آن نیاز دارد دارد را در این سایت به صورت کامل و با بهترین کیفیت فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا