سوالات کنکور

دانلود سوالات کنکور انسانی ۹۸ به همراه پاسخنامه + دانلود pdf 

سلام. امروز در خدمت شما هستیم با ادامه سری مقالات دانلود سوالات کنکور از وبسایت آموزشی درس جت و امروز قراره به سراغ کنکور انسانی ۹۸ بریم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

دانلود سوالات کنکور انسانی ۹۸

در این پست به صورت ویژه به سولات کنکور انسانی ۹۸ می پردازیم .دفترچه عمومی و همچنین دفترچه اختصاصی کنکور انسانی ۹۸ به همراه کلید اولیه  جهت دانلود برای شما عزیزان قرار داده شده است. در این پست دفترچه سوالات و پاسخنامه عمومی و اختصاصی برای داوطلبان نظام جدید آورده شده است.

داوطلبان کنکور انسانی پس از برگزاری آزمون در انتظار انتشار سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری انسانی خود هستند . سوالات و پاسخنامه کلیدی کنکور انسانی چند روز بعد از برگزاری کنکور در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر می شود و از این طریق امکان محاسبه درصد دروس و شانس قبولی را در اختیار داوطلبان انسانی قرار می دهد .

 

داوطلبایی که می خوان کنکور سراسری انسانی شرکت کنن قبل از برگزاری آزمون سراسری پیگیر دانلود نمونه سوالات کنکور هستن . چون با دانلود این نمونه سوالات هم با روند نمونه سوالات آشنا میشن و هم می تونن به نوعی قبل شرکت تو کنکور انسانی ، سوالا رو برای خودشون شبیه سازی کنن .

دانلود نمونه سوالای کنکور انسانی ۹۸ و بررسی سوالای اون خیلی به داوطلبا کمک می کنه . اونا با بررسی هر درس می تونن خودشون رو محک بزنن و نقاط ضعف و قوتشون رو متوجه بشن . برای همین ما تو ادامه این مقاله نمونه سوالات کنکور انسانی سال ۹۸ رو با پاسخنامش گذاشتیم . پس اگه شما هم میخواین خودتون رو قبل از شرکت تو کنکور محک بزنین تا ادامه این مقاله با ما همراه باشین چون براتون یک دسترسی راحت به این نمونه سوالات گذاشتیم .

خیلی از داوطلبایی که برای کنکور انسانی حسابی خوندن برای این که دستشون بیاد که تو کدوم درسا ضعف دارن و تو کدوم درسا خوب جواب گرفتن دنبال اینن که نمونه سوالات کنکور سالای قبل رو دانلود کنن و خودشون از خودشون آزمون بگیرین جوری که انگار سر جلسه کنکور واقعی نشستن . بعدشم جوابایی که دادن رو با پاسخنامه کنکور انسانی ۹۸ مقایسه کنن .

با دانلود نمونه سوالات کنکور انسانی ۹۸ و بررسی درس به درس سوالا هم یک مقدار از استرسشونو می تونن کم کنن هم این که می تونن حواسشونو به زمان بندی هر درس بیشتر جمع کنن و ببینن آیا می تونن به هر درس طبق همون زمان بندی که داره جواب بدن . ​برای همین ما در ادامه لینک نمونه سواالای کنکور ۹۸ رو با پاسخنامه کلیدی گذاشتیم .

سوالات کنکور ریاضی 1400 به همراه پاسخنامه + دانلود pdf
مطالعه

 

کنکور انسانی ۹۸ یکی از پنج گروه آزمایشی می باشد که در چند سال اخیر مرتبا از تعداد شرکت کننده ‌های آن کاسته شده  است. دفترچه سوالات کنکورانسانی ۹۸ در دو قسمت برای داوطلبان آماده می‌شود که که در جلسه کنکور در بخش نخست سوالات دفترچه عمومی کنکورانسانی ۹۸ در اختیار داوطلبان کنکور انسانی قرار میگیرد . دفترچه شماره یک ( عمومی ) شامل چهار درس عمومی می باشد که این درس ها به ترتیب دفترچه شامل زبان و ادبیات فارسی ، زبان عربی ، فرهنگ و معارف اسلامی و زبان انگلیسی می باشد . دفترچه شماره دوم ( اختصاصی ) شامل پنج درس می باشد که به ترتیب قرار گیری در دفترچه سوالات کنکور انسانی ۹۸ شامل ریاضی،اقتصاد،زبان و ادبیات فارسی،زبان عربی، تاریخ،جغرافیا، علوم اجتماعی، فلسفه و منطق و روانشناسی است.

 

دانلود دفترچه سوالات عمومی و اختصاصی کنکور انسانی ۹۸ ( نظام جدید)

کنکور انسانی ۹۸ با رقابت بین بیش ۲۸۲ هزار داوطلب برگزار شده است. دفترچه سوالات عمومی ( دفترچه شماره ۱) شامل ۱۰۰ سوال است که داوطلبان باید در مدت ۷۵ دقیقه بدان پاسخ دهند. پس از اتمام مهلت پاسخگویی، دفترچه سوالات تخصصی توزیع می‌شود که دواطللبان باید در مدت ۱۶۵ دقیقه به ۱۸۰ سوال دروس تخصصی پاسخ دهند. لازم به ذکر است دو دفترچه سوال همراه با یک برگه پاسخنامه هستند. ساعاتی پس از برگزاری آزمون انسانی ۹۸ و در ساعت ۱۴ همان روز دفترچه سوالات عمومی و اختصاصی کنکور ۹۸ انسانی بر روی خروجی سایت سازمان سنجش قرار گرفت که در ادامه می توانید دفترچه سوالات عمومی و تخصصی را برای نظام آموزشی ( نظام جدید) دانلود کنید.

دانلود سوالات اختصاصی کنکور انسانی ۹۸ نظام جدیدdownload icon - darsjet
دانلود سوالات عمومی کنکور انسانی ۹۸ نظام جدیدdownload icon - darsjet

دانلود پاسخنامه کلیدی کنکور انسانی ۹۸ ( نظام جدید )

دانلود پاسخنامه کلیدی کنکور انسانی ۹۸ ( نظام جدید )
download icon - darsjet

در ادامه به بررسی هر یک از دروس در کنکور انسانی ۹۸ نظام جدید میپردازیم:

 

ادبیات عمومی کنکور انسانی ۹۸ ( نظام جدید )

زبان و ادبیات فارسی با ضریب چهار بالاترین ضریب را در میان سوالات عمومی کنکور سراسری دارد. از این رو می‌توان گفت ادبیات اثرگذارترین درس در دفترچه سوالات عمومی کنکور است. در کنکور سراسری ۹۸ همچون سال‌های گذشته ۲۵ سوال از ۱۰۰ سوال دروس عمومی مربوط به ادبیات است و مدت زمان تقریبی پاسخگویی بدین سوالات بنا  بر آنچه که روی دفترچه سوالات آمده ۱۸ دقیقه است.  در ادامه می توانید نموداری را مشاهده کنید که میزان دشواری سوالات ادبیات عمومی کنکور انسانی ۹۸ را از دید داوطلبان نشان می‌دهد.

دشواری ادبیات انسانی 98

عربی عمومی کنکور انسانی ۹۸ ( نظام جدید )

در ادامه این پست پاسخنامه تشریحی عربی عمومی کنکور انسانی ۹۸ را برای داوطلبان آماده کرده‌ایم . عربی همچون زبان انگلیسی در میان دروس عمومی ضریب دو را داراست . نتایج نظرسنجی از دواطلبین کنکور انسانی ۹۸ در خصوص سطح سوالات عربی در کنکور تجربی (نظام جدید) را می توانید به صورت دو نمودار مجزا از هم مشاهده کنید. 

دشواری عربی انسانی 98

فرهنگ و معارف اسلامی کنکور انسانی ۹۸ ( نظام جدید )

پس از بررسی پاسخ‌های تشریحی دروس قبل نوبت به بررسی پاسخنامه تشریحی دینی کنکور انسانی ۹۸ می‌رسد. دینی سومین درس در دفترچه سوالات عمومی کنکور انسانی ۹۸ است که ۲۵ سوال از ۱۰۰ سوال عمومی بدان اختصاص دارد و مطابق با آنچه که بر روی دفترچه ذکر شده مدت زمان تقریبی پاسخگویی به سوالات آن ۱۷ دقیقه میباشد. معارف پس ادبیات در بین درس عمومی بیشترین ضریب یعنی ضریب ۳ را داراست. در ادامه نمودار نظرسنجی در خصوص سطح سوالات دینی کنکور انسانی ۹۸ را می‌بینید.

دشواری معارف انسانی 98

زبان انگلیسی کنکور انسانی ۹۸ ( نظام جدید )

زبان انگلیسی آخرین درس دفترچه سوالات عمومی است . از سوال ۷۵ تا ۱۰۰ دفترچه سوالات عمومی بدین درس با ضریب دو اختصاص دارد . مدت زمان پیشنهادی پاسخگویی به سوالات آن ۲۰ دقیقه می‌باشد. در ادامه می‌توانید نموادری را مشاهده کنید که بیانگر نتایج نظر سنجی از دواطلبان کنکور انسانی ۹۸ (نظام جدید) در خصوص سطح سوالات زبان کنکور انسانی است. 

دشواری زبان انسانی 98

ریاضی کنکور انسانی ۹۸ ( نظام جدید )

ریاضی اولین درس از دفترچه سوالات تخصصی کنکور انسانی است . این درس ۲۰ سوال از ۱۸۰ سوال تخصصی کنکور انسانی را به خود اختصاص می دهد که به دواطلبین پیشنهاد شده که در مدت زمان تقریبی ۲۵ دقیقه به سوالات آن پاسخ گویند.

دشواری ریاضی انسانی 98

اقتصاد کنکور انسانی ۹۸ ( نظام جدید )

اقتصاد با ۱۵ سوال و مدت زمان پیشنهادی ۱۰ دقیقه برای پاسخگویی دومین درس در دفترچه سوالات تخصصی کنکور انسانی ۹۸ است. در نمودار زیر نتایج نظرسنجی از داوطلبین را در خصوص میزان دشواری سوالات اقتصاد کنکور انسانی ۹۸ می توانید مشاهده کنید.

دشواری اقتصاد انسانی 98

ادبیات اختصاصی کنکور انسانی ۹۸ ( نظام جدید )

 ادبیات اختصاصی از جمله مهمترین دروس کنکور انسانی است که بیشترین تعداد سوال یعنی ۳۰ سوال با مدت زمان پیشنهادی ۳۰ دقیقه برای پاسخگویی بدان را به خود اختصاص می‌دهد.  در نمودارهای زیر می توانید نتایج نظرسنجی در خصوص سوالات ادبیات اختصاصی کنکور انسانی ۹۸ را مشاهده کنید.

دشواری ادبیات تخصصی انسانی 98

عربی اختصاصی کنکور انسانی ۹۸ ( نظام جدید )

عربی با ۲۰ سوال سوال و مدت زمان پیشنهادی ۲۰ دقیقه برای پاسخگویی چهارمین درس در دفترچه سوالات تخصصی کنکور انسانی ۹۸ است. در نمودار زیر نتایج نظرسنجی از داوطلبین را در خصوص سطح سوالات عربی کنکور انسانی ۹۸ از نظر میزان سادگی و یا سختی سوالات را می توانید مشاهده کنید.

دشواری عربی اختصاصی انسانی 98

تاریخ و جغرافیا کنکور انسانی ۹۸ ( نظام جدید )

تاریخ و جغرافیا در کنکور انسانی ۹۸ هر یک شامل ۱۵ سوال و در مجموع ۳۰ سوال می باشند که مدت زمان پیشنهادی برای پاسخگویی به سوالات این دو درس در مجموع برابر با ۲۵ دقیقه پیشنهاد شده است. در نمودار زیر نتایج نظرسنجی از داوطلبین را در خصوص سطح سوالات تاریخ و جغرافیا کنکور انسانی ۹۸ از نظر میزان سادگی و یا سختی سوالات را می توانید مشاهده کنید.

دشواری تاریخ و جغرافیا انسانی 98

علوم اجتماعی کنکور انسانی ۹۸ ( نظام جدید )

جامعه شناسی کنکور انسانی ۹۸ شامل ۲۰ سوال بوده است و مطابق با آنچه در دفترچه ذکر شده ۱۵ دقیقه برای پاسخگویی به سوالات آن پیشنهاد شده است.  در نمودار زیر نتایج نظر سنجی از دواطلبین نظام جدید کنکور انسانی ۹۸ را در خصوص سطح سوالات علوم اجتماعی کنکور انسانی ۹۸ را مشاهد می‌کنید. 

دشواری علوم اجتماعی انسانی 98

فلسفه و منطق کنکور انسانی ۹۸ ( نظام جدید )

فلسفه و منطق از جمله دروس تخصصی کنکور انسانی ۹۸ با ۲۵سوال و مدت زمان پاسخگویی ۲۵ دقیقه می باشد. نمودار زیر به ترتیب سطح سوالات فلسفه و منطق کنکور انسانی ۹۸ را از دید دواطلبین نظام جدید آموزشی نشان می‌دهد.

دشواری فلسفه و منطق انسانی 98

 

روانشناسی کنکور انسانی ۹۸ ( نظام جدید )

روان شناسی آخرین درس از دفترچه تخصصی کنکور انسانی است با مجموع ۲۰ سوال که ۱۵ دقیقه برای پاسخگویی به سوالات آن لحاظ شده است. البته این مدت زمان پیشنهادی است. نمودار زیر به ترتیب سطح سوالات روان شناسی کنکور انسانی ۹۸ را از دید دواطلبین نظام جدید آموزشی نشان می‌دهد.

دشواری روان شناسی انسانی 98

 

خب ممنون از اینکه تا اینجا با ما همراه بودید در ادامه لینک بخش سوالات کنکور رو گذاشتیم که دانلود کنید و  با حل سوالات کنکور با نحوه طرح سوالات  و  دیدگاه طراح سوالات آشنا بشید و با تسلط هر چه بیشتر سر کنکور حاضر بشید

 کنکور ریاضی ۹۸
کنکور تجربی ۹۸
کنکور هنر ۹۸ 
کنکور زبان ۹۸
کنکور انسانی ۹۹
کنکور انسانی ۱۴۰۱
کنکور انسانی ۱۴۰۰

دانلود سوالات کنکور هنر 1401 به همراه پاسخنامه
مطالعه

تیم تولید محتوای درس جت

وبسایت درس جت از به روزترین وبسایت ها و مراجع درسی قبل از دانشگاه میباشد که کار خود را از بهمن ماه سال 1400 آغاز کرد و هدف ما از تاسیس وبسایت درس جت این است که هر آنچه که یک دانش آموز کنکوری به آن نیاز دارد دارد را در این سایت به صورت کامل و با بهترین کیفیت فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا