نهم

کامل ترین جواب صفحه ۷۰ علوم نهم ? فکر کنید

سلام خدمت همه دانش آموزان و همراهان سایت درس جت. در این نوشته با جواب صفحه ۷۰ علوم نهم همراه شما هستیم.

جواب صفحه ۷۰ علوم نهم

با توجه به شکل ۱۰ زمین لرزه‌ها و آتشفشان‌ها بیشتر بر چه مناطقی منطبق است؟

جواب صفحه 70 علوم نهم
جواب صفحه ۷۰ علوم نهم

* محل برخورد ورقه‌های قاره‌ای با ورقه‌های اقیانوسی

* محل برخورد ورقه‌های اقیانوسی با یکدیگر

* محل برخورد ورقه‌های قاره‌ای با یکدیگر

مناطق زلزله خیز کره زمین : کمربند چین خورده آلپ – هیمالیا: جایی که پوسته آسیا – اروپا (اوراسیا) به صفحه آفریقا – هند برخورد می‌کند. در کشورهای ایتالیا ، یونان ، ترکیه ، ایران ، شمال هند ..…

کمربند اطراف اقیانوس آرام : جایی که صفحه اقیانوس آرام به صفحه قاره آسیا – اروپا  آمریکای جنوبی استرالیا و امریکای شمالی برخورد می‌کند. در این ناحیه از کامچاتکا تا هکایدو شدیدترین زلزله‌ها اتفاق می‌افتد .

کمربند میانی اقیانوس اطلس: مکانی که صفحه اقیانوس اطلس در حال گسترش است، زلزله‌ها به نسبت ملایم و آرام است و تاثیر چندانی بر روی آرامش مردم ندارد. به جز در گودال‌های اقیانوسی، مرکز زمین لرزه‌ها در عمق ۵۰ کیلومتری پوسته زمین واقع شده است.

جواب کوتاه: با توجه به شکل ۱۰، بیشتر زمین‌لرزه‌ها و آتشفشان‌ها در حاشیه ورقه‌های سنگی کره (بخصوص در نقاط برخورد ورقه اقیانوسی با ورقه قاره‌ای) ایجاد می‌شوند.

کامل ترین معنی درس عجایب صنع حق تعالی فارسی نهم + آرایه های ادبی و معنی کلمات
مطالعه

تیم تولید محتوای درس جت

وبسایت درس جت از به روزترین وبسایت ها و مراجع درسی قبل از دانشگاه میباشد که کار خود را از بهمن ماه سال 1400 آغاز کرد و هدف ما از تاسیس وبسایت درس جت این است که هر آنچه که یک دانش آموز کنکوری به آن نیاز دارد دارد را در این سایت به صورت کامل و با بهترین کیفیت فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا