نهم

کامل ترین جواب آزمایش کنید صفحه ۱۳۳ علوم نهم

سلام خدمت همه دانش آموزان و همراهان سایت درس جت. در این نوشته با جواب آزمایش کنید صفحه ۱۳۳ علوم نهم همراه شما هستیم.

جواب آزمایش کنید صفحه ۱۳۳ علوم نهم

وسایل و مواد لازم: تیغ، شیشه ساعت، قطره چکان، تیغه و تیغک، میکروسکوپ نوری، مایع سفید کننده، آب مقطر، رنگِ آبی متیل، ساقه جوان و نازک یا دمبرگ گیاه انگور یا هر گیاه دیگر.

۱. با تیغ، برش هایی طولی و بسیار نازک از ساقه یا دمبرگ تهیه کنید.برای انجام دادن این کار از معلمتان کمک بگیرید. در استفاده از تیغ نکات ایمنی را رعایت کنید.

۲. برش ها را درون شیشه ساعت قراردهید و چند قطره مایع سفید کننده به آنها اضافه کنید. بعد از بی رنگ شدن برش ها، آنها را با آب مقطر شست و شو دهید تا مایع سفید کننده خارج شود.

۳. چند قطره رنگ آبی متیل روی برش ها بریزید و صبر کنید تا آبی شوند. سپس آنها را با آب مقطر شست و شو دهید.

۴. یک برش را روی تیغه بگذارید و روی آن را با تیغک بپوشانید.نمونه را با میکروسکوپ مشاهده کنید.آیا آوندهای چوبی را تشخیص می دهید؟

تزئینات چوبی در دیوارهای طولی گیاه، با ایجاد برش‌های طولی و عرضی، درختان آوند چوبی را زینت می‌بخشند. آوندهای حلقوی و مارپیچی در بخش‌های جوانتر، به عنوان مثال در دم برگ مو (برگ انگور)، به وضوح مشاهده می‌شوند و این برگ‌ها به عنوان یک گزینه مناسب برای ایجاد تزئینات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کامل ترین معنی درس آرشی دیگر فارسی نهم + آرایه های ادبی و نکات دستوری
مطالعه

تیم تولید محتوای درس جت

وبسایت درس جت از به روزترین وبسایت ها و مراجع درسی قبل از دانشگاه میباشد که کار خود را از بهمن ماه سال 1400 آغاز کرد و هدف ما از تاسیس وبسایت درس جت این است که هر آنچه که یک دانش آموز کنکوری به آن نیاز دارد دارد را در این سایت به صورت کامل و با بهترین کیفیت فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا