نهم

کاملترین جواب جمع آوری اطلاعات صفحه ۳۰ علوم نهم

سلام خدمت همه دانش آموزان و همراهان سایت درس جت . در این نوشته با جواب جمع آوری اطلاعات صفحه ۳۰ علوم نهم همراه شما هستیم.

جواب جمع آوری اطلاعات صفحه ۳۰ علوم نهم

دربارهٔ راه‌های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام اطلاعاتی جمع‌آوری و در کلاس در این مورد گفت‌وگو کنید. نتیجهٔ گفت‌وگوهای خود را به صورت یک مقاله برای روزنامه‌های کثیرالانتشار محل زندگی خود بفرستید.

۱) جلوگیری از خام فروشی نفت

۲) ایجاد صنایع پتروشیمی و تبدیل نفت

۳) رشد توریسم و صنایع دستی

۴) رشد صنایع دیگر و افزایش صادرات غیرنفتی

۵) رشد صنایع کشاورزی و غذایی و صادرات محصولات کشاورزی

۶) افزایش صادرات فنی و مهندسی

۷) استفاده از سایر منابع دیگر انرژی.

۸) صرفه‌جویی در مصرف انرژی

توسعه صنایع دیگر: برای کاهش وابستگی به صادرات نفت، کشور باید به سوی توسعه صنایع دیگر بروید. این شامل توسعه صنایع معدنی، کشاورزی، صنایع فولاد، خودروسازی، الکترونیک و سایر صنایع است.

ایجاد و توسعه صادرات غیر نفتی: باید به سوی توسعه صادرات غیر نفتی مانند محصولات کشاورزی، محصولات دستی، صنایع دارویی و غیره پیش رفت.

تولید داخلی: افزایش تولید داخلی محصولاتی که در حال حاضر واردات می‌شوند، کاهش وابستگی به صادرات نفت خام را به دنبال خواهد داشت.

تشویق به سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی: تشویق به سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در صنایع دیگر به جای صنعت نفت، می‌تواند به توسعه اقتصاد کشور کمک کند.

برنامه‌ریزی جهت توسعه فناوری: توسعه فناوری‌های نوین و پیشرفته می‌تواند به تولید محصولات با ارزش افزوده بالا کمک کند و وابستگی به صادرات نفت را کاهش دهد.

 

جامع ترین جواب فعالیت صفحه ۲ ریاضی نهم
مطالعه

تیم تولید محتوای درس جت

وبسایت درس جت از به روزترین وبسایت ها و مراجع درسی قبل از دانشگاه میباشد که کار خود را از بهمن ماه سال 1400 آغاز کرد و هدف ما از تاسیس وبسایت درس جت این است که هر آنچه که یک دانش آموز کنکوری به آن نیاز دارد دارد را در این سایت به صورت کامل و با بهترین کیفیت فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا